Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Powstanie nowa aplikacja dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej

środa, 31 stycznia 2024 11:56 / Autor: Maciej Piętka
Powstanie nowa aplikacja dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej
Powstanie nowa aplikacja dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Zwycięzcy ubiegłorocznego Hackathonu, zespół Pentacode, podpisał dziś umowę z Politechniką Świętokrzyską oraz firmą Silevis. W jej wyniku otrzyma 10 tysięcy złotych, a studenci kieleckiej uczelni będą mogli skorzystać z aplikacji, która uprości proces aplikowania na praktyki.

Hackathon to maraton programowania. Zwycięski zespół Pentacode w składzie: Marcin Furmańczyk, Jacek Jarosz, Mateusz Szymkiewicz i Oskar Malarecki to studenci politechniki. 

– Hackathon jest dla nas niezwykle cenny. Wydaję się, że zarządzanie praktykami jest proste, a wcale tak nie jest. W codziennej działalności naszej uczelni mają one ogromne znaczenie. Dzisiejsza umowa sprawi, że nasza współpraca będzie bardziej efektywna. Praca nad tą aplikacją wymaga ogromnego zaangażowania – powiedział prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

W wyniku podpisanej umowy, zwycięscy studenci otrzymali 10 tysięcy złotych, które ufundowała firma Silevis.

 – Tak naprawdę na Hackathonie powstał szkielet aplikacji. Zespół, który wtedy zwyciężył, będzie ją rozwijał przez kolejne miesiące. Chcemy wspierać studentów i naszą lokalną szkołę wyższą. Stawiamy na mieszkańców Kielc. Do tej pory aplikowanie o praktyki czy staże było dość skomplikowane, ale mamy nadzieję, że już niedługo się to zmieni – zaznaczyła Marta Lis, employer branding specialist z firmy Silevis.

Oczywiście na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele zespołu Pentacode, którzy wyjaśniali sposób działania aplikacji.

– Cały proces odbywania praktyk wiąże się z wieloma formalnościami. Studenci nie zawsze sobie z nimi radzą. Naszym rozwiązaniem była aplikacja, która de facto „prowadzi studenta za rękę”. Jest to nasz pierwszy samodzielny projekt biznesowy. Najfajniejsze jest dla nas to, że z aplikacji korzystać będą tak naprawdę… nasi koledzy i koleżanki z uczelni – tłumaczył Marcin Furmańczyk, kapitan zespołu Pentacode.

Jak zaznaczają władze Politechniki Świętokrzyskiej, to nie ostatnia taka inicjatywa. Kolejny Hackathon ma odbyć się w listopadzie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO