MIASTO

Porażka dziennikarzy w charytatywnym meczu w Bielinach

niedziela, 29 czerwca 2014 12:10 / Autor: Justyna Wrona
Justyna Wrona

Kieleccy dziennikarze przegrali z zespołem świętokrzyskiej Temidy 0:4 w charytatywnym meczu piłkarskim, który rozegrany został w Bielinach. Dochód ze spotkania został przeznaczony na rzecz chorych dzieci z terenu gminy. Zebrano ponad 1000 złotych.

Spotkania dziennikarzy z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości to już tradycja. Obie drużyny spotkały się w tym roku w Bielinach już po raz szesnasty. Naszą drużynę wzmocnił w tym roku Mariusz Jurasik, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej. Popularny Józek był jednym z najlepszych zawodników drużyny mediów, ale i tak nie uchronił jej przed porażką. Katem żurnalistów okazał się zdobywca trzech bramek Karol Jakóbczyk. Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała końcowego rezultatu, a dziennikarze mieli kilka doskonałych sytuacji do zdobycia bramki. Po pierwszej połowie (grano 2 x35 minut) rywale prowadzili tylko 1:0. Po zmianie stron przewaga Temidy była już wyraźna. Ostatecznie kieleccy dziennikarze przegrali to spotkanie 0:4, ale po spotkaniu humory dopisywały wszystkim zawodnikom. Piłkarze jednej i drugiej drużyny zgodnie podkreślali, że wynik w tym meczu nie był najważniejszy. Liczył się szczytny cel. Na rzecz chorych dzieci z gminy Bieliny zebrano ponad 1000 złotych. - Atmosfera była naprawdę znakomita. Z jednej strony fajna rywalizacja, zabawa i okazja do spotkania się. Ale najważniejsze, że mecz miał charakter charytatywny. Zbieraliśmy pieniądze na rzecz chorych dzieci z gminy Bieliny. Cieszę się, ze to się udało i nawet pogoda nam w tym nie przeszkodziła – mówił Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny. - Wygraliśmy wysoko, ale w pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Po przerwie rywalom zabrakło trochę sił. Ale spotkanie było tylko dodatkiem, liczył się szczytny cel – dodał Karol Jakóbczyk z zespołu Temidy. - Z chęcią przyjeżdżam na takie spotkania. Zawsze przyjmuję na nie zaproszenia. Gramy przecież nie dla siebie. Przegraliśmy wysoko, ale najważniejszy był cel na jaki graliśmy – podsumował Mariusz Jurasik, wielokrotny reprezentant Polski, aktualnie zawodnik Górnika Zabrze.