MIASTO
Obwodnica Kielc gotowa. Ale jeszcze nie przyspieszymy
wtorek, 23 lipca 2013 11:27 / Autor:
Obwodnica Kielc gotowa. Poza obiema jezdniami, otwarte zostały też już wszystkie łącznice przebudowanych węzłów.
- Wykonawca zgłosił zakończenie robót budowlanych – informuje Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Ale kierowcy na ekspresowej siódemce w tym rejonie jeszcze mocno nie przyspieszą – nadal będą tu prowadzone prace związane z porządkowaniem terenu inwestycji i usuwaniem szkód powstałych po czerwcowych ulewach. - Wykonane zostaną także drobne roboty dodatkowe, które nie były objęte projektem, a których konieczność stwierdzono w końcowej fazie inwestycji, np. dodatkowe furtki ogrodzeń zbiorników retencyjno-odparowujących, dodatkowe zjazdy, dodatkowe drzwi w ekranach czy schodki na nasypach – dodaje Małgorzata Pawelec.
Niezależnie od tych działań, Dyrekcja jeszcze w tym miesiącu wystąpi z wnioskiem o uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowej drogi do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Po uzyskaniu pozwolenia wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu, która różni się jednak od obecnej jedynie obowiązującymi jeszcze ograniczeniami prędkości.
CZYTAJ DALEJ

Wybiorą Nadzieje Kielc po raz trzydziesty
22 kwietnia 2025, 14:19

Dąb Bartuś i hotel dla.... owadów! Tak przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi
22 kwietnia 2025, 13:31

Już po świętach, a lodówka pełna? Podziel się żywnością!
22 kwietnia 2025, 13:18

Nowy Malików coraz bliżej
22 kwietnia 2025, 12:13

Kolejna zmiana organizacji ruchu w mieście
22 kwietnia 2025, 08:56

Wypadek na skrzyżowaniu, motocyklista w szpitalu
20 kwietnia 2025, 18:35

Natalia Rajtar opuszcza Miasto Przyszłości. Czy klub radnych się rozpadnie?
18 kwietnia 2025, 13:02

Świąteczne zmiany w kursowaniu autobusów w Kielcach
18 kwietnia 2025, 11:36

Drogowcy wyremontują fragment ul. Warszawskiej
18 kwietnia 2025, 11:02
NAJNOWSZE
1
Magia Dubaju – Wyjątkowe Doświadczenie
2
Pożar samochodu osobowego w Górnie
3
Akcja Katolicka Diecezji Kieleckiej wspomina pa...
4
Pierwszy zjazd Bilardowej Ekstraklasy "kompletn...
5
Kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu
6
Coraz więcej osób korzysta z projektu Profilakt...
7
Wybiorą Nadzieje Kielc po raz trzydziesty
8
Kolizja z udziałem ciężarówki na S7 i utrudnien...