piątek, 12 kwietnia 2013 23:52 / Autor: Maciej
korona-kielce.pl/Patryk Ptak
Maciej
Maciej

Nie był to udany wieczór dla „złocisto-krwistych”. Kielczanie w piątek przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:2. Postawa podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego pozostawia wiele do życzenia.

Tym samym Korona utrzymała dwie niechlubne passy. Przede wszystkim „żółto-czerwoni” ostatnie wyjazdowe spotkanie wygrali ponad rok temu. W przypadku meczów rozgrywanych w Lubinie, tej sztuki kielczanom nie udało się wykonać jeszcze nigdy – Arena Zagłębia pozostaje przez kielczan niezdobyta.

W pierwszych minutach ekipa przyjezdna zagrała obiecująco, ponieważ już wtedy chciała zdobyć pierwszą bramkę. Gospodarze natomiast próbowali zdobyć gola poprzez grę z kontrataków. Jednak futbolówka pierwszy raz zatrzepotała w siatce w 56. minucie starcia za sprawą Adriana Rakowskiego, który pięknym strzałem z dystansu pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Po raz drugi golkiper Korony stracił bramkę w 76. minucie – katem przyjezdnych okazał się Adrian Błąd. Zawodnik Lubina zdobył gola po cudownym strzale z 25 metrów.

„Złocisto-krwiści” szczególnie pod koniec starcia bili głową w mur, co jednak przyniosło efekt, bo w doliczonym czasie gry, po zamieszaniu w polu karnym, piłkę do siatki rywala skierował Pavol Stano. Lubin na więcej strat już nie pozwolił.

Zdaniem trenera Leszka Ojrzyńskiego, Korona tym razem zasłużyła na remis.