MIASTO
Niedługo ruszą nowe przyszkolne inwestycje z KBO


Wydział Inwestycji i Architektury kieleckiego Ratusza przygotowuje się do ogłoszenia przetargów na realizację kilku projektów z Budżetu Obywatelskiego. Większość z nich powstanie przy szkołach bądź przedszkolach.
Jednym z głównych przedsięwzięć będzie kompleksowa modernizacja placów zabaw. Nowe przestrzenie rekreacyjne powstaną na osiedlu Barwinek, przy Przedszkolu nr 26 na ulicy Piekoszowskiej oraz na Uroczysku. Wszystkie zostaną wyposażone w zestawy zabawowe, huśtawki i karuzele, a także dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Planowane są m.in. specjalne huśtawki integracyjne, panele sensoryczne oraz bezpieczne nawierzchnie. Nie zabraknie również ławek i koszy na śmieci.
Przy Szkole Podstawowej nr 33 powstanie park sensoryczno-edukacyjny. W jego skład wejdzie wiata do nauki na świeżym powietrzu, tablice edukacyjne, instrumenty muzyczne oraz rabaty kwietne.
Natomiast przy Szkole Podstawowej nr 28 planowana jest budowa siłowni zewnętrznej. Zostanie ona wyposażona w profesjonalny sprzęt i bezpieczną nawierzchnię, z której będą mogli korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.
Dla miłośników rowerów i hulajnóg powstanie specjalna strefa parkingowa w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 39. Znajdzie się tam stacja naprawcza oraz monitoring, który ma zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom jednośladów.
Z kolei w parku przy fontannie „Zodiak” na osiedlu KSM zostanie wybudowana tężnia solankowa. Obiekt umożliwi mieszkańcom relaks oraz korzystanie z prozdrowotnych właściwości solanki.

![[FOTO] Częściowe zaćmienie Słońca! Zdjęcia z Kielc!](/media/k2/items/cache/b40987b9c85da96f6825cf9ab2b71157_L.jpg)


![[FOTO] Kolejny protest przeciwko ekspresówce](/media/k2/items/cache/c09190467c1925b32717cb50b7ee266c_L.jpg)



