MIASTO
Konferencja dla nauczycieli
Centrum Doskonalenia Nauczycieli College Medyczny we współpracy ze Stowarzyszeniem Integracji Sensorycznej oraz Instytutem Studiów Podyplomowych„ANDRAGO CENTRUM” w Kielcach organizuje bezpłatną konferencję pod nazwą „Procesy przetwarzania sensorycznego”. Wydarzenie skierowane jest zarówno do nauczycieli, pedagogów, jak i terapeutów czy lekarzy.
Konferencja odbędzie się 12 lipca 2016 r. o godzinie 16:30 w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przy ul. Świętokrzyskiej 21A. Podczas spotkania będą omawiane tematy dotyczące diagnozy i postępowania w zaburzeniach przetwarzania sensorycznego. – Wydarzenie skierowane jest nie tylko do dyrektorów, pedagogów i nauczycieli szkół specjalnych, ale także przedszkoli, placówek integracyjnych, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zapraszamy również terapeutów, nauczycieli wychowania fizycznego, lekarzy oraz fizjoterapeutów, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Metody Integracji Sensorycznej - zaznacza Adrian Lipa, dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli College Medyczny. Spotkanie poprowadzi dr Edyta Kosior – certyfikowana terapeutka. – Jest to wybitna specjalistka z dziedziny integracji sensorycznej. Przeprowadziła wiele badań na ten temat, jest autorką licznych publikacji – dopowiada Adrian Lipa.
Metoda Integracji Sensorycznej bazuje na terapii charakteryzującej się holistycznym podejściem do organizmu. Proces integracji sensorycznej prowadzi do właściwego rozwoju poprawnego funkcjonowania człowieka. Dzięki tej metodzie w mózgu następuje właściwe rozpoznanie, uporządkowanie i interpretacja dostarczanych bodźców sensorycznych tak, aby były celowo ukierunkowane na działania w postaci reakcjach adaptacyjnych. Terapia ta wzmaga właściwe reagowanie na wymogi otoczenia. Terapia integracji sensorycznej może być prowadzona wyłącznie przez certyfikowanego terapeutę, a jej podstawą jest diagnoza.
Współorganizator konferencji, Stowarzyszenie Integracji Sensorycznej podnosi kwalifikacje oraz przeprowadza egzaminy certyfikujące dla nowych terapeutów. Uzyskanie certyfikatu jest równoznaczne z nabyciem uprawnień terapeuty integracji sensorycznej oraz potwierdzeniem kwalifikacji do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii. Do egzaminu mogą przystąpić absolwenci studiów podyplomowych „Integracja sensoryczna”, którzy zaliczyli praktyki i wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu integracji sensorycznej uzyskującpozytywny wynik egzaminu.
Uczestnicy konferencji otrzymają broszury, ulotki informacyjne oraz zaproszenie na kolejne bezpłatne spotkania. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.college-med.pl.