Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Kierunek lekarski na UJK coraz bliżej

piątek, 12 kwietnia 2013 13:01 / Autor:

Władze UJK podpisały umowę na realizację projektu „MEDREH – budowa i wyposażenie obiektu naukowo – dydaktycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy AL. IX Wieków Kielc dla wsparcia wdrożenia innowacyjnych metod leczenia”.

Wykonawcą projektu i budowy obiektu będzie firma Anna-Bud. Wartość inwestycji wynosi: 25.770 mln zł, planowany termin zakończenia prac to październik 2014 r.  

W ramach projektu rozbudowany ma zostać Wydział Nauk o Zdrowiu, który ma stworzyć zaplecze naukowo-badawcze nauk medycznych, a w przyszłości – warunki do uruchomienia kierunku lekarskiego.

Projekt obejmuje tez wyposażenie pracowni w sprzęt medyczny i naukowy, co będzie kosztować dodatkowe 7,1mln zł. Łączna wartość projektu to 35,2mln zł, z czego 29,9mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego, reszta to wkład własny uczelni.

Uczelnia, poza otwarciem nowego, długo-oczekiwanego kierunku, liczy na zwiększenie konkurencyjności na rynku usług medycznych poprzez stworzenie możliwości prowadzenia wdrożeniowych prac badawczych, na zwiększenie dostępności do nowych oraz innowacyjnych technologii medycznych dzięki transferowi wiedzy, a w końcu – na promowanie Uniwersytetu i regionu świętokrzyskiego w kraju w zakresie osiągnięć naukowych i wysokospecjalistycznych usług medycznych.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO