MIASTO
Harcerze ponownie zakręcą Kielcami


Wkrótce w naszym mieście będzie mnóstwo muzyki, uśmiechu i tańca, bowiem rozpocznie się 52. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury i Młodzieży Szkolnej. W ramach imprezy zaplanowano między innymi konkurs piosenki harcerskiej oraz korowód.
– Festiwal to już bardzo ugruntowana impreza, o swojej tradycji ponad półwiecznej, ale cały czas z bardzo aktualną ideą i przekazem, które mimo upływu lat nie zmieniają się. To jest idea życzliwości, braterstwa, integrowania pokoleń, ale też bardzo mocna idea edukacji kulturalnej – mówiła Agata Wojda, prezydent Kielc.
Wydarzenie potrwa od 10 do 20 lipca, a do stolicy regionu przyjadą zagraniczni goście z Mołdawii, Ukrainy, Kanady i Armenii.
– Będziemy dbać o to żeby działo się tutaj dużo ciekawych rzeczy. Od 12 do 16 lipca codziennie o godzinie 19 będą odbywać się koncerty na kieleckim Rynku, one będą zarówno wokalne jak i taneczne. Mamy też w planie konkurs piosenki harcerskiej i tradycyjnie koncert polonijny – wymienia Agnieszka Stochmal, rzecznik festiwalu.
Koncert galowy laureatów odbędzie się 19 lipca na Kadzielni. Wstęp jest bezpłatny.


![[FOTO] Służba Więzienna świętowała na Karczówce](/media/k2/items/cache/00505c208803caed01d2c1eaf6366f01_L.jpg)





