Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Brakuje krwi!

poniedziałek, 11 grudnia 2023 09:49 / Autor: Maciej Piętka
Brakuje krwi!
Brakuje krwi!
Maciej Piętka
Maciej Piętka

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach nadal bardzo brakuje krwi. Duże zapotrzebowanie jest… tak naprawdę na wszystkie grupy.

RCKiK w Kielcach znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 66. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek rejestrować się można od godziny 7 do 14. W środy - od 7 do 16.30. Placówka będzie otwarta także w tę sobotę od godziny 8 do 13.

– Niestety, brakuje prawie wszystkich grup krwi. Szczególnie: A Rh+, A Rh-, 0 Rh- i B Rh-. Wielu pacjentów, np. chorych onkologicznie, pilnie jej potrzebuje – apeluje Wojciech Markiewicz, kierownik działu marketingu i sprawozdawczości w RCKiK.

Podzielenie się tym drogocennym darem jest bardzo proste i… bezbolesne.

– W naszej placówce wszystkie procedury trwają do godziny. Samo oddanie krwi to kilka minut, a w ten sposób możemy uratować komuś życie – tłumaczy nasz rozmówca.

Każdemu dawcy przysługują dwa dni wolne w pracy lub szkole. Ci, którzy oddadzą krew, otrzymają także dziewięć czekolad,  zwrot kosztów za dojazd oraz bezpłatny trzydziestodniowy bilet komunikacji miejskiej na terenie naszego miasta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO