Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Niezwykłe słuchowisko w Radiu eM

piątek, 20 marca 2020 18:44 / Autor: Magdalena Nowak
Niezwykłe słuchowisko w Radiu eM
Fot. Piotr Michalec
Niezwykłe słuchowisko w Radiu eM
Fot. Piotr Michalec
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji na antenie radia eM Kielce zostanie wyemitowane niezwykłe słuchowisko zatytułowane "Bajkowa Kraina", inspirowane autentyczną historią dwóch braci, z których jeden cierpi na zespół Downa. Jest to część akcji "Gratis 21" współorganizowanej przez naszą rozgłośnię z Fundacją "Kochaj mnie po prostu".

Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy  Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku organizowany jest pod patronatem ONZ. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce odbywają się różne wydarzenia, które mają na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

W zeszłym roku uczniowie szkół mogli posłuchać na antenie radia eM Kielce niezwykłego słuchowiska "Bajkowa Kraina" opowieści inspirowanej autentyczną historią. Pokazuje ona miłość między braćmi, z których jeden jest chory na zespół Downa, ale również wiarę w to, że pomimo dodatkowego chromosomu można spełniać marzenia. Później powstała publikacja pod tym samym tytułem. Jej autorką, tak jak słuchowiska, jest Aleksandra Gładyś-Jakubczyk, prezes Fundacji "Kochaj mnie po prostu".

akcja4 male1

– Książka jest z przepięknymi ilustracjami, wydana dzięki dobroci osób, które wspierają fundację i oddały 1 procent podatku na ten cel. W publikacji można powiedzieć, że zawarte są marzenia, o które warto walczyć i trzeba spełniać. Książka powstała na podstawie obserwacji moich dwóch synków 8,5-letniego Maćka i 5,5-letniego Olusia, który urodził się z zespołem Downa. Obserwowałam jako mama ich relacje, to jak Maciek wspiera Olka i jest dla nim wzorem do naśladowania. Książka powstała dla nich, chciałam im zrobić prezent  i pokazać jak ja to widzę jako mama – opowiada Aleksandra Gładyś-Jakubczyk. – Dla mnie to ogromne szczęście, że jest duże zainteresowanie tą książką, czujemy wsparcie innych rodzin, a to jest niezwykle cenne – dodaje prezes Fundacji "Kochaj mnie po prostu".

Aleksandra Niemczyk , prezenterka Radia eM oraz współorganizatorka akcji zachęca do założenia w sobotę 21 marca skarpetek nie do pary. – W ten sposób możemy okazać solidarność z osobami z zespołem Downa i z ich rodzinami i tym małym gestem dać im mnóstwo radości. Zachęcamy też do wysłuchania słuchowiska, które jest przepełnione ciepłem i miłością, co na pewno przyda się na ten ciężki czas – dodaje Aleksandra Niemczyk.

21 marca na antenie naszego radia na 107.9 fm oraz 91,8 fm, a także em.kielce.pl o godzinie 11.11 i 21.21 zostanie wyemitowane słuchowisko "Bajkowa Kraina". Zapraszamy aby tego dnia na znak solidarności z osobami chorymi na zespół Downa założyć skarpety nie do pary i posłuchać tej niezwykłej opowieści. Akcja miała wyglądać inaczej, ale ze względu na zagrożenie koronawirusem i zamknięte szkoły, musieliśmy zmienić plany. Przeprowadzimy ją w innym terminie, kiedy sytuacja się usatbilizuje.

Całe słuchowisko poniżej: 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO