Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Dołącz do miejsca, gdzie ludzie myślą odpowiedzialnie i kupują lokalnie. Przekonaj się o lokalnej solidarności mieszkańców naszego regionu.Zapraszamy Ciebie i Twoją firmę do bazy lokalnych przedsiębiorców. Pokaż, że działasz, a nam pozwól wspierać te działania wśród kilkuset tysięcy mieszkańców naszego regionu. Chcesz aby Twoja firma była w bazie #lokalnisolidarni? Wyślij do nas wstępny formularz zgłoszeniowy - KLIKNIJ TUTAJ.

 

Politechnika Świętokrzyska

Adres:
al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 (1,41 km) 25-314 Kielce
Telefon:
41 342 43 30
Strona www:
Profil Facebook:

OFERTA

Uczelnia pełna innowacji

Politechnika Świętokrzyska to nowoczesna uczelnia. Ponad 70 laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę pozwala na prowadzenie badań naukowych i realizację zadań dydaktycznych na najwyższym światowym poziomie. Unikalne w skali kraju Centrum Laserowych Technologii Metali (wspólna jednostka Politechniki I Polskiej Akademii Nauk) posiada pełne zaplecze do prowadzenia badań w obszarze technologii laserowych i plazmowych.

Politechnika Świętokrzyska nawiązuje do tradycji założonej przez Stanisława Staszica w 1816 r. Szkoły Akademiczno-Górniczej, najstarszej uczelni technicznej na ziemiach polskich, mieszczącej się w Pałacu Biskupów Krakowskich. Staszicowska uczelnia miała być odpowiedzią na potrzeby rozwijającego się przemysłu górniczo-hutniczego w Staropolskim Okręgu Przemysłowym.

Oferujemy kształcenie na 21 kierunkach i ponad 60 specjalnościach. Różnorodna oferta kształcenia, jaką proponujemy na 5 wydziałach, jest odzwierciedleniem potrzeb rynku pracy i wyzwań, jakie stawia przyszłość.

Cztery nowe kierunki studiów stacjonarnych zaoferuje w nadchodzącym roku akademickim Politechnika Świętokrzyska. Znajdą się wśród nich m.in. informatyka przemysłowa, inżynieria środków transportu, elektromobilność oraz teleinformatyka. Warto dodać, że w poprzednim roku akademickim został uruchomiany kierunek automatyka i elektrotechnika przemysłowa.

Doskonalenie jakości kształcenia i podnoszenie kwalifikacji kadry naukowo-dydaktycznej to priorytet naszych działań. Młodzi naukowcy z całej Polski uznali w 2016 roku Politechnikę Świętokrzyską za najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce, przyznając jej prestiżowe wyróżnienie PRODOK.

Stawiamy na współpracę z przemysłem i instytucjami otoczenia gospodarczego. Dobre kontakty z środowiskiem biznesowym sprawiają, że absolwenci uczelni są chętnie zatrudniani przez pracodawców. Potwierdzają to badania prowadzone przez uczelnię wśród absolwentów – ponad 95 % procent ankietowanych znalazło zatrudnienie tuż po ukończeniu studiów.

Siłą Politechniki Świętokrzyskiej są kreatywni studenci. Tu realizują swoje pasje, angażują siły w projekty studenckich kół naukowych, zdobywają nagrody w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Naszą wizytówką są tzw. łaziki marsjańskie i bolidy elektryczne. Drużyna koła Impuls, złożona ze studentów i doktorantów uczelni, zwyciężyła w największych tego typu zawodach robotycznych na świecie University Rover Challange, które odbywają się w USA.

Dbamy nie tylko o umysł. Do dyspozycji studentów jest nowoczesna hala sportowa –sztandarowa inwestycja uczelni. Mieszczą się na niej boiska do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki. Do tego widownia na 500 miejsc oraz sala do aerobiku. W tym roku planowane jest zakończenie budowy stadionu lekkoatletycznego.

Na uczelni funkcjonuje klub studencki Pod Krechą, wokół którego skupia się życie kulturalne. Liczne koncerty, kabaretony, maratony filmowe, festiwale i przeglądy, oprócz tego prężnie działający chór akademicki i klub turystyczny nie pozwolą zapomnieć niepowtarzalnej atmosfery studiowania w Kielcach.

6 wyremontowanych akademików, prawie 1300 miejsc w pokojach 1, 2 i 3 osobowych. Uczelnia oferuje wygodne nowoczesne, o wysokim standardzie mieszkania studenckie. Wszystko w obrębie jednego kampusu, minutę od uczelni. Standardowy pokój, oprócz mebli, wyposażony jest w lodówkę, kuchenkę mikrofalową i czajnik elektryczny. W każdym akademiku można korzystać z Internetu bez ograniczeń!. 

Oferta kształcenia Politechniki Świętokrzyskiej

 1. Architektura
 2. Budownictwo
 3. Automatyka i Elektrotechnika Przemysłowa
 4. Elektromobilność - nowość
 5. Elektrotechnika
 6. Energetyka
 7. Informatyka
 8. Teleinformatyka - nowość
 9. Automatyka i robotyka 
 10. Informatyka przemysłowa - nowość
 11. Inżynieria bezpieczeństwa 
 12. Inżynieria środków transportu – nowość
 13. Mechanika i budowa maszyn 
 14. Wzornictwo przemysłowe
 15. Geodezja i Kartografia
 16. Inżynieria Środowiska
 17. Odnawialne Źródła Energii
 18. Ekonomia
 19. Inżynieria Danych
 20. Logistyka
 21. Zarządzanie i Inżynieria Produkcji 

bolid1

łazikfumar

teleinformatyka5

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO