Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kino Helios – nowy repertuar

czwartek, 04 stycznia 2024 14:55 / Autor: Weronika Karyś
Kino Helios – nowy repertuar
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Kino Helios – nowy repertuar
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Od 5 do 11 stycznia kino Helios zaprasza widzów na pięć pokazów filmowych.

5 stycznia na dużym ekranie premierowo będzie można zobaczyć „Akademię Pana Kleksa”. To uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

Premierowo zostanie wyświetlona również animacja „Wyfrunięci”. To wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny, przygodzie i możliwości wyjścia ze swojej strefy komfortu. Opowiada historię rodziny kaczek, które wyruszają we wspaniałą podróż z Nowej Anglii na Bahamy, która zapowiada się na najlepsze wakacje.

Dla nieco starszych widzów poleca się komediodramat „Pierwszy gol”. To historia reprezentacji Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej. Najgorsza drużyna świata, która zasłynęła spektakularną klęską, przygrywając 31:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 roku, zatrudnia trenera ostatniej szansy, Thomasa Rongena, mając nadzieję, że ten odwróci jej los.

W ramach cyklu „Helios na scenie” 7 i 10 stycznia zostanie wyświetlony koncert „Śnieżne Boże narodzenie z André Rieu”. Z kolei w ramach cyklu „Kultura dostępna” 7 stycznia zostanie wyświetlony film obyczajowy „Święto ognia”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO