Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Trwa „Wymiana Ciepła”. Możemy pomóc i podzielić się ciepłym ubraniem

środa, 11 stycznia 2023 12:56 / Autor: Łukasz Czerwiak
Trwa „Wymiana Ciepła”. Możemy pomóc i podzielić się ciepłym ubraniem
Trwa „Wymiana Ciepła”. Możemy pomóc i podzielić się ciepłym ubraniem
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Zimowe kurtki, swetry, bluzy, czapki, rękawiczki, a nawet obuwie – można zostawić albo zabrać z namiotu, który stoi przed Kościołem Akademickim im. św. Jana Pawła II. Został on zorganizowany w ramach kolejnej edycji akcji "Wymiana Ciepła".

Pomimo tego, że za oknem nie ma już śniegu, to niskie temperatury nas nie opuszczają. Zimowy okres jest szczególnie ciężki dla ludzi bezdomnych, którzy większość czasu spędzają na zewnątrz. Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 pomaga potrzebującym lepiej zabezpieczyć się przed zimnem.

– Nadal można się podzielić ciepłem. Namiot działa na zasadzie zaufania społecznego, co oznacza, że o każdej porze dnia lub nocy można wziąć udział w akcji. Jest we mnie ogromna radość, ponieważ cieszy się ona sporym zainteresowaniem. Mieszkańcy Kielc i okolic regularnie przynoszą do nas ciepłe ubrania i na bieżąco są one zabierane. Korzystają z nich głównie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Przedsięwzięciu sprzyja lokalizacja, ponieważ nieopodal znajduje się punkt pomocy socjalnej Caritas oraz organizowana jest „Zupa na Skwerze” – mówi Anna Pałys z „Wesołej”.

Namiot przed Kościołem Akademickim przy ulicy Wesołej 54 jest otwarty 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Zostanie złożony, kiedy zrobi się po prostu cieplej.

– Dodatkowo, w ramach grudniowej akcji przygotowania prezentów dla podopiecznych kieleckiego przytuliska, ogrzewalni i schroniska dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności - informowaliśmy i zachęcaliśmy podopiecznych tych placówek do korzystania z namiotu. Uważam, że akcja spełnia swoją podstawową funkcję, a dodatkowo buduje odpowiedzialność społeczną, solidarność i postawę ekologiczną. Zachęcamy do dalszego dzielenia się ciepłem – dodaje Anna Pałys.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO