Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Targi Wydawców Katolickich. Wydawnictwo Jedność z nagrodami

poniedziałek, 15 kwietnia 2024 12:27 / Autor: Michał Łosiak
Targi Wydawców Katolickich. Wydawnictwo Jedność z nagrodami
Fot. FB/Wydawnictwo Jedność
Targi Wydawców Katolickich. Wydawnictwo Jedność z nagrodami
Fot. FB/Wydawnictwo Jedność
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Książki Wydawnictwa Jedność zostały uhonorowane podczas uroczystej gali Nagrody Feniks 2024, która przyznawana jest przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Wyróżnienie w kategorii „Literacka” otrzymała „Biografia Jezusa według Ewangelii” autorstwa kardynała Gianfranco Ravasiego. W swojej książce, kapłan odkrywa ślady Jezusa z Nazaretu na kartach Biblii z nawiązaniem do apokryfów i innych świadectw o Nim, które przetrwały do naszych czasów. 

Z kolei wyróżnienie w kategorii „Duchowość/Świadectwo” powędrowało do ks. Zbigniewa Sobolewskiego za „Zapomnianych świętych”, zaś w kategorii „Edytorstwo-Album” wyróżniono „Michał Anioł 500” Fabio Scalettiego.

Feniksa Specjalnego otrzymał zaś ks. prof. Witold Kawecki, którego książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Jedność.

– Jestem wdzięczny czcigodnej kapitule, że dostrzegła moją pracę w kilku przestrzeniach. Jestem szczęśliwy, że mogę uprawiać naukę i jednocześnie kaznodziejstwo, ewangelizację. Jestem szczęśliwy, że mogę wychowywać dziennikarzy, pracować z mediami i w mediach, a jednocześnie komunikować kulturę, a zwłaszcza sztukę, przedstawiając jej piękno. Przede wszystkim jestem szczęśliwy, że mogę pisać i spotykać się z czytelnikami. To piękna i fascynująca droga – mówił podczas rozdania nagród ks. prof. Witold Kawecki.

Nagrody zostały wręczone podczas Targów Wydawców Katolickich.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO