Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Szkoła z Włoszczowy odebrała prestiżową nagrodę

piątek, 01 marca 2024 12:22 / Autor: Michał Łosiak
Szkoła z Włoszczowy odebrała prestiżową nagrodę
Fot. Episkopat.pl
Szkoła z Włoszczowy odebrała prestiżową nagrodę
Fot. Episkopat.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jak już informowaliśmy, Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie otrzymał nagrodę im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego. Wyróżnienie wręczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Nagroda została przydzielona za odwagę w walce o wolność wyznawania wiary, o honor i godność młodych ludzi. Gala odbyła się w sekretariacie KEP.

Wolność religijna nie ogranicza się do wyznawania wiary oraz swobody kultu, ale pozostaje wolnością do prowadzenia życia, zarówno prywatnie jak i publicznie według zasad etycznych, które płyną ze wskazań religijnych. To stanowi wielkie wyzwanie w zglobalizowanym świecie, w którym subiektywne przekonania obniżają ogólny poziom etyczny i gdzie w imię fałszywie rozumianej tolerancji prześladuje się tych, którzy żyją zgodnie ze swoją wiarą – mówił abp Stanisław Gądecki.

Nagroda została ustanowiona przez Fundację „Solidarna Wieś” w 2004 roku. Wyróżnienie przyznawane jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla rozwoju kulturalnego i gospodarczego rolnictwa, wsi i małych miast w Polsce.

POSŁUCHAJ AUDYCJI O SZKOLE WE WŁOSZCZOWIE

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO