KOŚCIÓŁ
Oddamy cześć Matce Bożej
 
                     
                    Wierni naszej diecezji będą mieli doskonałą okazję, aby złożyć dziękczynienie, a jednocześnie poprosić o pomoc i wsparcie u Matki Najświętszej, a to dzięki licznym uroczystościom, o których napisał w swoim komunikacie biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.
– W trosce o rodzinę, a szczególnie o dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny, zapraszam was, Drodzy Diecezjanie, do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w sanktuariach maryjnych naszej diecezji – czytamy we wspomnianym komunikacie.
Już 8 września przeżywać będziemy jubileusz 60-lecia koronacji Cudownej Figury Matki Bożej w Piotrkowicach koło Chmielnika. Koronacji dokonał 7 września 1958 roku biskup kielecki Czesław Kaczmarek razem z arcybiskupem Eugeniuszem Baziakiem z Krakowa i ośmioma innymi biskupami. Na uroczystości obecnych było 100 tysięcy pielgrzymów. Tego dnia odbędzie się również Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej. – Wiślica to nie tylko piękna historia, ale to miejsce nadziei, która rodzi się z odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i macierzyńskiej troski Maryi – tłumaczy biskup Piotrowski.
Z kolei 9 września zakończą się uroczystości 50-lecia koronacji Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Dokonane zostanie uroczyste wprowadzenie relikwii św. Joanny Beretty Molla, włoskiej lekarki, która oddała życie za swoje nienarodzone dziecko, a 6 października w sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie odbędzie się kolejne Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca.
 
             
            ![[FOTO] Nowy magazyn Caritas Diecezji Kieleckiej](/media/k2/items/cache/066da897368242869c7877d607c01654_L.jpg) 
             
             
             
             
             
             
            
 
											
	
![[FOTO] Nowy magazyn Caritas Diecezji Kieleckiej](/media/k2/items/cache/066da897368242869c7877d607c01654_XS.jpg)



 
	