Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

KSM Diecezji Kieleckiej będzie świętowało 30-lecie

piątek, 12 kwietnia 2024 15:19 / Autor: Łukasz Czerwiak
KSM Diecezji Kieleckiej będzie świętowało 30-lecie
fot. KSM
KSM Diecezji Kieleckiej będzie świętowało 30-lecie
fot. KSM
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Uroczysta Msza Święta, gala oraz bal trzydziestolecia – tak będą wyglądały 30 urodziny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Uroczystości odbędą się w sobotę (13 kwietnia).

Obecnie w 19 parafiach diecezji kieleckiej działają oddziały zrzeszające młodzież, która formuje się poprzez cotygodniowe spotkania oraz akcje charytatywne.

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej diecezji zostało powołane do istnienia 23 lutego 1994 roku dekretem ówczesnego Biskupa Kieleckiego Kazimierza Ryczana. Przez lata swojej działalności towarzyszyło i towarzyszy setkom młodych ludzi w poznawaniu Boga i odkrywaniu piękna relacji z drugim człowiekiem – informuje ks. Stanisław Lodziński, asystent diecezjalny KSM DK.

Uroczyste obchody rozpoczną się w kieleckiej katedrze o godzinie 14. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Jan Piotrowski. O godzinie 15 w auli kieleckiego WSD zacznie się gala trzydziestolecia. Później uczestnicy przejdą do kaplicy seminaryjnej św. Stanisława Kostki, gdzie odbędzie się akt zawierzenia KSM.

– KSM to stowarzyszenie zrzeszające ludzi młodych w wieku od 14 do 30 lat, w których sercach brzmi zawołanie „Przez cnotę naukę i pracę służyć Bogu i ojczyźnie. Gotów!”. Poprzez akcje i formację poszerzamy swoje relację z Bogiem i drugim człowiekiem. Są one nieodłącznym punktem naszych spotkań, nie zaczynamy akcji bez modlitwy, a wydarzeniom formacyjnym często towarzyszą integracje. Niejednokrotnie spotykamy się także podczas pielgrzymek oraz dni skupienia – opowiada Kinga Bień, wiceprezes KSM.

Wydarzenie zakończy bal trzydziestolecia, który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Początek o godzinie 18.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO