Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Droga Światła w Kościele Akademickim

środa, 24 kwietnia 2024 21:35 / Autor: Michał Kita
Droga Światła w Kościele Akademickim
Droga Światła w Kościele Akademickim
Michał Kita
Michał Kita

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w nabożeństwie Drogi Światła w Kościele Akademickim pw. św. Jana Pawła II w Kielcach. Modlitwa odbyła się w środę (24 kwietnia) po wieczornej Mszy Świętej. Rozważania Drogi Światła oparte są na 14 wydarzeniach, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Jezusa.

– Dla mnie to szczególne przeżycie. W okresie wielkanocnym wspominamy to, że Jezus zmartwychwstał i cały czas w tym trwamy – mówi Sylwia Bartkiewicz, która wzięła udział w paschalnym nabożeństwie.

Rozważania wszystkich stacji Drogi Światła przygotowali kieleccy kapłani, w tym między innymi ksiądz Stanisław Sadowski. Duszpasterz akademicki wyjaśnia, że Droga Światła jest niejako kontynuacją Drogi Krzyżowej, w której wierni kontemplują mękę i śmierć Jezusa.

– W Drodze Światła rozważamy te momenty, w których Chrystus objawia się jako Zmartwychwstały, który jest zwycięzcą i przynosi radość, a także powierza apostołom misje. Chcemy mu towarzyszyć w tych momentach i podobnie jak w Drodze Krzyżowej zakotwiczyć w tym swoją modlitwę i nasze życie codzienne – dodaje.

Nabożeństwo Drogi Światła składa się z czternastu stacji, które opisują wydarzenia znane z Ewangelii od Zmartwychwstania Jezusa do Zesłania Ducha Świętego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO