Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Strażacy są jak miłosierny samarytanin

poniedziałek, 15 kwietnia 2024 12:57 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski: Strażacy są jak miłosierny samarytanin
Biskup Jan Piotrowski: Strażacy są jak miłosierny samarytanin
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyło się spotkanie kapelanów Straży Pożarnej posługujących w diecezji kieleckiej. Mszy Świętej w ich intencji przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Mówiąc do strażaków, Ojciec święty Franciszek porównał ich do miłosiernego samarytanina, przypominając, że bohater tej przypowieści swoim przykładem ukazuje nam współczucie oraz czułość Boga. Podkreślał, że braterstwo stanowi odpowiedź na potrzebę budowania lepszego społeczeństwa, ponieważ ów obcy, którego spotykam zranionego przy drodze, jest moim bratem. Wy, strażacy, reprezentujecie jeden z najpiękniejszych wyrazów długiej ludzkiej tradycji solidarności, zapuszczającej swe korzenie w ewangelicznym altruizmie – powiedział biskup Piotrowski.

Podkreślił także, że każde dobro ma swoje drogi.

– Ono zawsze będzie tam, gdzie jest dobry, sumienny i uczciwy człowiek w swoim życiowym powołaniu, a takim jest powołanie strażaka. Ten zawód i ta służba ochotnicza to coś wyjątkowego, bowiem mają one charakter misji. A misja jest posługą ludziom wtedy, gdy jest potrzeba, od małych po wielkie wypadki, do jakich dochodzi. Jest to misja posługi wobec osób, których nie można zostawić samymi sobie wśród trudności. Jest to misja posługi na rzecz dobra wspólnego społeczeństwa, gdzie - zwłaszcza w chwilach kryzysu - zachodzi konieczność obecności zdrowych, wiarygodnych sił, pracujących ofiarnie i wytrwale – dodał.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO