KOŚCIÓŁ
[AUDIO] Biskup Marian Florczyk: Ojciec Święty zmuszał nas do refleksji
![[AUDIO] Biskup Marian Florczyk: Ojciec Święty zmuszał nas do refleksji](/media/k2/items/cache/ef14183bb5bc97c0ba0b89aa66ec8123_XL.jpg)
![[AUDIO] Biskup Marian Florczyk: Ojciec Święty zmuszał nas do refleksji](/media/k2/items/cache/ef14183bb5bc97c0ba0b89aa66ec8123_L.jpg)
Jutro mija piętnasta rocznica śmierci św. Jana Pawła II. – Ojciec Święty przynaglał człowieka do refleksji nad własnym życiem – mówił biskup Marian Florczyk w rozmowie z Katarzyną Bernat na antenie Radia eM Kielce. W tę ważną dla Polaków rocznicę, pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa w Masłowie.
– Podczas swojej wizyty w Masłowie w 1991 roku św. Jan Paweł II pytał nas o to, co zrobiliśmy i robimy z rodziną. To podstawowe jego pytanie. Powiedział również, że nie wolno burzyć, bo za dużo burzono. Teraz wszystko burzy wirus: burzy nasze schematy, pragnienia i szczęście. Jeżeli jednak burzy, to ma w to miejsce powstać coś nowego – tłumaczył biskup Marian Florczyk.
Posłuchaj całej rozmowy:
W związku z pandemią koronawirusa Droga Krzyżowa w Masłowie odbędzie się bez udziału wiernych.
![[FOTO] Biskup Kielecki Jan Piotrowski poświęcił kaplicę św. Anny w Pińczowie](/media/k2/items/cache/6d93a3667fd190070e61df4875b8ffbd_L.jpg)




![[AUDIO] Archiwalny wywiad z biskupem Kazimierzem Ryczanem](/media/k2/items/cache/68b7fc2e1fe14a0c929c194fd6ad77a5_L.jpg)


