Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Final 4 2023

[ZDJĘCIE] Ekspresowe leczenie. Karaliok w składzie na Paryż

sobota, 17 czerwca 2023 11:53 / Autor: Damian Wysocki
[ZDJĘCIE] Ekspresowe leczenie. Karaliok w składzie na Paryż
[ZDJĘCIE] Ekspresowe leczenie. Karaliok w składzie na Paryż
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Arciom Karaliok przy pomocy sztabu medycznego dokonał rzeczy niezwykłej. Mimo, że jeszcze kilka dni temu jego noga wyglądała fatalnie, będzie w stanie pomóc w jakimś wymiarze Barlinkowi Industrii Kielce podczas Final4. Znalazł się w kadrze na mecz z PSG.

 Białoruski obrotowy doznał urazu dwa tygodnie temu, w finale Pucharu Polski przeciwko Orlenowi Wiśle Płock. Przy próbie bloku rzutu rywala skręcił kostkę. Uszkodził torebkę stawową. Na jego nodze błyskawicznie pojawił się siny obrzęk, również na palcach. Dzień po całej sytuacji jego stopa wyglądał tak:

Zdjęcie_WhatsApp_2023-06-09_o_18.51.02.jpg

Jego szanse na występ w Final4 nie były zbyt duże, ale sztab medyczny i sam zawodnik wykazali się olbrzymią determinacją.

– Chyba cała kielecka medycyna pracuje, żebym wrócić jak najszybciej. Na razie jest 50 na 50 – mówił jeszcze w poniedziałek Arciom Karaliok.

Dzień później Białorusin wznowił treningi. Na nich nie wszystko było dobrze, ale lekrze finalnie dali mu zielone światło. Podczas Final4 najmocniej będzie mógł pomóc zespołowi w obronie. W ataku zdecydowanie częściej będzie grał Nicolas Tournat.

Sobotni półfinał z PSG rozpocznie się o godz. 18. W kadrze paryżan jest Elohim Prandi. Nie ma Nikoli Karabaticia.  

PARTNEREM SERWISU SPECJALNEGO FINAL4 JEST 4ECO: 

eco.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO