Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Tradycyjne rzemiosło w nowoczesnym wydaniu - tkane dywany do salonu. Materiał partnera

czwartek, 03 marca 2022 09:11 / Autor: Radio eM
Tradycyjne rzemiosło w nowoczesnym wydaniu - tkane dywany do salonu. Materiał partnera
Tradycyjne rzemiosło w nowoczesnym wydaniu - tkane dywany do salonu. Materiał partnera
Radio eM
Radio eM

Ręcznie tkane dywany w mistrzowski sposób łączą tradycyjne rzemiosło z innowacyjnymi technologiami. Są piękne, szlachetne i unikatowe. Stanowią idealny wybór dla najbardziej wymagających użytkowników. Poznaj bliżej nowoczesne dywany premium.

Dywany tkane jak wieki temu

Historia dywanów sięga przełomu III i II tysiąclecia p.n.e. Najstarsze pochodzą z Iranu. Sztukę tkania dywanów prawdopodobnie rozwinęli koczownicy w Azji Środkowej. Chroniły one ludzi przed zimnem i zdobiły namioty. Do ich produkcji używano włosia koziego i owczego. Ich wadą była niska trwałość. Ewolucja sztuki wytwarzania dywanów miała miejsce w Persji i Indiach w XVI wieku. Z tego okresu pochodzi słynny dywan Ardabil.

Obecnie do wytwarzania dywanów służą przede wszystkim maszyny. Ich wykorzystanie pozwoliło znacząco obniżyć koszty produkcji, przyspieszyć procesy oraz zapewnić powtarzalność jakości, kolorów i wzorów.

Jednak nadal istnieją miejsca na świecie, w których dywany tkane są ręcznie. Użycie tradycyjnych metod nie wyklucza wykorzystania nowoczesnych technologii, które poprawiają trwałość i funkcjonalność wyrobów.

Czy w Polsce można kupić ręcznie tkane dywany do salonów?

Tak. Tkane ręcznie, duże i małe dywany są dostępne także na polskim rynku! I to w całkiem przystępnych cenach. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Dywany premium wprowadziła do oferty jedna z najpopularniejszych, polskich sieci salonów meblowych: https://www.agatameble.pl/akcesoria-i-dekoracje/dywany. To nowoczesne dywany, wykonane przez najdelikatniejszą i najdokładniejszą z istniejących „maszyn” – ludzkie ręce. Rękodzieło daje pewność perfekcyjnego wykończenia najdrobniejszych detali. Gwarantuje też niepowtarzalność każdego egzemplarza.

Dywany premium wykonywane są z wiskozy z domieszką bawełny. Taka kompozycja gwarantuje elegancki wygląd, optymalną gęstość runa i doskonałą miękkość. Wiskoza nazywana jest sztucznym jedwabiem, ponieważ jej włókna mają subtelny połysk i sprawiają wrażenie idealnie gładkich.

88affd0e921864b7976fc7593e2a2352

Nowoczesny dywan do salonu, utkany ręcznie z wiskozy, doda całej aranżacji szyku i zbuduje niesamowity nastrój. Co ważne, wiskoza dobrze chłonie wilgoć i jest włóknem oddychającym. Wykonane z niej tekstylia sprawdzają się jako dywany do salonów i innych pomieszczeń, w których zastosowano ogrzewanie podłogowe. 

Gdzie w salonie rozłożyć nowoczesny dywan tkany?

Dywan to nie wykładzina, więc nie powinien zakrywać całej podłogi. Nie może być też zbyt mały, np. leżeć tylko pod stolikiem kawowym. Salon przepięknie prezentuje się, jeśli dywan jest szerszy od ustawianych na nim mebli. Warto pokusić się o model w takim rozmiarze, aby stały na nim nóżki wszystkich mebli wypoczynkowych. Jeśli chcesz podzielić salon na funkcjonalne strefy, możesz to zrobić właśnie za pomocą dywanów – takich samych lub o różnym designie.

Tkane dywany nie tylko do salonów

Dywan utkany ręcznie odnajdzie się nie tylko w salonie. Możesz go wykorzystać w każdym pomieszczeniu, w którym często chodzi się boso lub przesiaduje na ziemi, np. podczas zabawy. Wiskozowe runo jest cudownie miękkie i przyjemne w dotyku, a do tego nadaje się dla alergików. Sprawdzi się zatem jako dywan dziecięcy i do sypialni. W celu utrzymania dywanu w czystości należy go regularnie odkurzać. Jedynie w przypadku poważniejszych zabrudzeń zalecane jest profesjonalne czyszczenie.

Podsumowanie

W czasach masowej produkcji domowych tekstyliów coraz silniejszy staje się trend powrotu do rękodzieła i tradycyjnego rzemiosła. Przykładem są ręcznie tkane dywany z wiskozy – dostępne również na polskim rynku. Dodają wnętrzom wytwornego charakteru, budują w nich przytulną atmosferę oraz wzbogacają je o szlachetną i unikatową dekorację.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO