Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jakie osoby mają problemy z pozyskaniem kredytu?

czwartek, 02 czerwca 2022 11:07 / Autor: Jowita Plech
Jakie osoby mają problemy z pozyskaniem kredytu?
Jakie osoby mają problemy z pozyskaniem kredytu?
Jowita Plech
Jowita Plech

Częstym problemem osób starających się o pozyskanie kredytu są odmowy banków. Spływające negatywne decyzje sprawiają, że często poddajemy się w staraniach o udzielenie nam oczekiwanej kwoty pieniędzy. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy dobrego pośrednika - https://splatakredytow.pl/

Jakie osoby mają problemy z pozyskaniem kredytu? 

Nie od dzisiaj wiadomo, że banki posiadają szereg wymagań co do osób korzystających z oferowanych przez nie kredytów. Właśnie te warunki często stoją na drodze wnioskodawców do zdobycia wsparcia finansowego. Wsparcia, które w niektórych sytuacjach bywa niezbędne. Kryteria banków są często jasno określone w przypadku danych produktów finansowych. Po otrzymaniu negatywnej decyzji możemy również zapytać o powód odmowy przyznania kredytu. Każdy przypadek warto rozpatrywać indywidualnie, jednak istnieją pewne główne powody, dla których bank nie chce udzielić nam pożyczki. Jakie są to powody?

Brak stabilnego zatrudnienia

Bank udzielając nam kredytu, chce być przede wszystkim przekonany o tym, że regularnie otrzymujemy różnego rodzaju dochody, które umożliwią nam spłatę zaciągniętego zobowiązania. Właśnie dlatego wnioski kredytowe posiadają zawsze rubryki odnoszące się do naszego zatrudnienia.

Pod tym względem problemy z uzyskaniem kredytu mogą mieć głównie osoby bezrobotne, a także te, które nie są zatrudnione w ramach umowy o pracę, lecz na umowach cywilnoprawnych. Pracownik decydujący o przyznaniu kredytu zwraca również uwagę na wysokość zarobków oraz ich stosunek do miesięcznych wydatków wnioskodawcy.

Negatywna historia kredytowa

Zmorą osób starających się o kredyt nierzadko bywa negatywna historia kredytowa. Co to oznacza? Terminem tym określamy wszelkie zobowiązania powstałe w przeszłości, których spłata nie przebiegała pomyślnie. Negatywna historia kredytowa oznacza więc różnego rodzaju opóźnienia w uiszczaniu kolejnych rat kredytów, pożyczek, a także zobowiązania, które do tej pory nie zostały jeszcze spłacone, mimo iż termin do tego już dawno minął. 

W jaki sposób bank dowiaduje się o negatywnej historii kredytowej? Robi to za pośrednictwem różnego rodzaju baz dłużników, w których zawarte są najważniejsze informacje na temat niespłacanych zobowiązań. Często właśnie po zapoznaniu się historią kredytową danego klienta, bank wyklucza możliwość udzielenia mu kredytu.

Jak uzyskać wsparcie w skuteczny sposób?

Osoby, które spotkały się już z negatywnymi decyzjami banków, często poddają się w swoich staraniach. Uważają, że ich szanse na pozyskanie wsparcia są już całkowicie przekreślone. Jest to jednak błędne myślenie! Skutecznym sposobem na pozyskanie upragnionej gotówki jest udanie się po pomoc do pośrednika kredytowego. Standardowy klient banku zwykle nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat rynku produktów finansowych. Doświadczenie eksperta kredytowego sprawia, że znalezienie idealnego kredytu staje się o wiele łatwiejsze. Pośrednik kredytowy doskonale wie, po jakie rozwiązania warto sięgnąć w danych okolicznościach. Bez problemu znajdzie sposób na to, by brak stabilnego zatrudnienia lub negatywna historia kredytowa przestały być takimi przeszkodami. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO