Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?

wtorek, 05 grudnia 2023 15:00 / Autor: Paweł Michalec
Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?
Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Urządzenie domu czy mieszkania może przyprawić o zawrót głowy. W końcu w mnogości kolorów, fasonów, struktur łatwo się pogubić. Jak sprawić, by małe wnętrze wyglądało na przestronne, a duże na przytulne? Jak dopasować wszystkie elementy, by tworzyły spójną całość? Z jakich materiałów

Aranżacja wnętrz

Niezależnie od tego, w jakim stylu chcemy urządzić swoje mieszkanie, by to zrobić musimy wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Warto znaleźć styl, który nie tylko będzie nam się podobał, ale również będzie odpowiadał naszemu stylowi życia. Idąc tropem tego co popularne, w ostatnich latach większość wnętrz jest urządzana w stylu nowoczesnym bazującym na minimalizmie, funkcjonalności i prostocie. Kluczem do sukcesu jest z pewnością stonowana baza, unikanie przytłaczających dekoracji i deseni. Projektowanie wnętrz to z pewnością nie jest łatwa sprawa i często warto oddać to w ręce specjalistów.

Projektant wnętrz

Takie usługi oferuje między innymi kielecki Warsztat Przestrzeni. Prowadzi go absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych z kierunku Przestrzeń i Wnętrza, Aleksandra.

Przy urządzaniu wnętrza należy się kierować funkcjonalnością i ponadczasowym wyglądem.

Źle rozplanowane mieszkanie będzie nas irytować, męczyć, a z biegiem czasu narazi na koszty przeróbek. W projektach stawiam na proste i klasyczne rozwiązania z elementami designu, ponieważ jest to przepis na długowieczne wnętrze – mówi o swojej działalności Aleksandra.

Jakie są obecnie trendy jeśli chodzi o wystrój i urządzanie wnętrz?

- W dzisiejszym designie mamy dostęp do ogromnej liczby materiałów wykończeniowych, dekoracyjnych czy rozwiązań technicznych, więc ciężko określić jeden trend. Na pewno jest okres na stosowanie naturalnych materiałów we wnętrzach takich jak drewno, kamień czy beton. To samo tyczy się kolorystyki – przeważają beże, szarości i kolory ziemi - dodaje Aleksandra.

- Z trendami jest jak w każdej dziedzinie – 2-3 lata i przemija, ale jeżeli postawimy na uniwersalne rozwiązania czy materiały to będziemy mogli cieszyć się ponadczasowym wnętrzem przez długie lata. W trendach warto podążać za dodatkami, ponieważ nadadzą one charakteru, ale łatwo też je wymienić jak przeminie na nie czas - podkreśla projektantka.

Projektowanie wnętrz

Praca nad projektem w Warsztacie Przestrzeni bazuje w sumie na dziewięciu etapach. Rozpoczyna się od wywiadu na temat oczekiwań klienta. Następnie Aleksandra wycenia projekt. Po akceptacji kosztorysu przedstawia dwie koncepcje w formacie 3D, z której klient wybiera jedną i wspólnie z projektantem wnętrz wprowadza do niej konieczne poprawki.

Po zaakceptowaniu finalnego projektu 3D następuje przygotowanie projektu technicznego, zestawienie materiałów i przesłanie dokumentacji projektowej.

Jakie błędy w urządzaniu wnętrz najczęściej popełniają ludzie?

- Chcą mieć dobre rzeczy, ale tanie. Niestety bardzo rzadko idzie to w parze. Czasami przez ograniczony budżet klienci inwestują w słabe jakościowo produkty, które szybko się psują/zużywają i są narażeni na dodatkowe koszty. Drugą sprawą jest brak planu jak powinno wyglądać ich wnętrze. Na etapie wykańczania okazuje się, że część rzeczy zostaje źle wykonana lub nie pasuje do siebie, ale często jest już za późno na dokonanie zmian - zaznacza Aleksandra.

Jak wygląda współpraca z projektantem wnętrz?

- Projektant powinien posiadać dużą wiedzę z zakresu funkcjonalności przestrzennej, układów instalacji elektrycznych/hydraulicznych, znajomości materiałów wykończeniowych czy rozwiązań technicznych w meblach, co w rezultacie nie narazi inwestora na dodatkowe koszty czy stresujące sytuacje. Projektant powinien słuchać potrzeb klienta, ale przede wszystkim zaaranżować przestrzeń, która będzie funkcjonalna, wygodna i miła dla oka. Ważna jest dobra komunikacja i decyzyjność inwestora, ponieważ dzięki temu współpraca przebiega pomyślnie. Większość ludzi nie ma wyobraźni przestrzennej, czy wiedzy technicznej, co prowadzi do wielu pomyłek i niepotrzebnych kosztów - kwituje specjalistka.

Więcej o projektowaniu wnętrz przez Aleksandrę oraz formularz kontaktowy i zdjęcia z dotychczasowych projektów znajdziecie pod linkiem: https://warsztatprzestrzeni.pl/

projekt kuchni meble na wymiar plaza tower kielce

 

 

 

projekt lazienki nowoczesnej prysznic walkin checinska kielce

 

projekt kuchni front akryl os legionow kielce

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO