BIZNES
Szybka pożyczka przez internet – jak to działa? ARTYKUŁ SPONSOROWANY


W dobie dynamicznego rozwoju usług bankowości internetowej pożyczki on-line są bardzo rozpowszechnione. Chcesz uzyskać dodatkowe środki finansowe na dowolny cel i zależy Ci na czasie? Sprawdź, jak wygląda procedura wnioskowania o pożyczkę on-line. Ile trwa wydawanie decyzji? Dlaczego warto skorzystać z takiej oferty?
Wypełnij wiosek on-line
Pożyczki przez internet pozwalają uzyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych dodatkowych środków, a proces wnioskowania o pieniądze jest maksymalnie uproszczony. Wystarczy wejść na stronę firmy oferującej pożyczki, podać żądaną kwotę i maksymalny okres spłaty, a następnie wypełnić wniosek. Warto pamiętać o podaniu prawdziwych i aktualnych danych osobowych – imienia i nazwiska, adresu czy numeru dowodu osobistego. Jakakolwiek pomyłka może skutkować odmowną decyzją.
Kto może ubiegać się o pożyczkę przez internet?
Firmy oferujące szybkie pożyczki on-line nie stosują rygorystycznych wymogów wobec klientów. Z reguły wystarczy być osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych, a także posiadać polskie obywatelstwo, indywidualne konto bankowe, telefon oraz ważny dowód osobisty. Pożyczkobiorca musi również mieć stałe źródło dochodu.
Jakie formalności należy spełnić?
Pożyczki on-line charakteryzują się uproszczonymi procedurami i są dostępne dla większości klientów. Pożyczkobiorca nie musi dostarczać zaświadczeń o dochodach – w zupełności wystarczy zwykłe oświadczenie. Nie jest też wymagana umowa o pracę – z szybkich pożyczek przez internet mogą skorzystać zarówno osoby pracujące na podstawie kontraktów cywilnoprawnych, jak i freelancerzy, a także emeryci czy renciści. Warunkiem przyznania pożyczki jest pozytywna ocena indywidualnej zdolności kredytowej wnioskodawcy.
Umowa pożyczki on-line
O wydaniu pozytywnej decyzji klient z reguły jest informowany za pomocą SMS-a oraz maila. Do wiadomości elektronicznej dołączona jest również umowa pożyczki, z którą należy się zapoznać, a następnie podpisać. Warto przede wszystkim zweryfikować elementy, które składają się na całkowity koszt zobowiązania – prowizje, dodatkowe ubezpieczenia czy opłaty przygotowawcze. Najlepiej sprawdzić RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.
Weryfikacja klientów
Firmy oferujące pożyczki on-line, takie jak np. aasapolska.pl, dokładnie sprawdzają wiarygodność klientów w rejestrach dłużników. Weryfikowane są między innymi bazy Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. czy Biura Informacji Kredytowej, a szansę na uzyskanie dodatkowych środków na dowolny cel mają osoby, które nie zalegają ze spłatą zobowiązań. Odmowna decyzja może być wydana w przypadku klientów, wobec których była prowadzona egzekucja komornicza. Pozytywnej decyzji nie otrzymają również ci, którzy w danym momencie mają już przyznaną jedną pożyczkę w danej firmie. W większości przypadków wniosek o kolejne zobowiązanie można złożyć dopiero po spłaceniu poprzedniego – w ten sposób podmioty oferujące szybkie pożyczki przez internet zabezpieczają swoje interesy.








