Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Sklep kontenerowy - załóż biznes w kontenerze

wtorek, 17 maja 2022 10:42 / Autor: Jowita Plech
Sklep kontenerowy - załóż biznes w kontenerze
Sklep kontenerowy - załóż biznes w kontenerze
Jowita Plech
Jowita Plech

Sklepy kontenerowe jeszcze do niedawna kojarzyły się z blaszanymi barkami. Takie rozwiązanie nie było ani specjalnie estetyczne, ale dokładnie przemyślane. Jednak nowoczesne kontenery i innowacyjne rozwiązania pozwoliły na stworzenie całkiem nowych sklepów kontenerowych. Jakie są nowoczesne sklepy kontenerowe i dlaczego warto w nie inwestować?

Sklep kontenerowy - dla kogo? 

Chcesz otworzyć własny biznes, ale nie wiesz, gdzie szukać miejsca? Jeżeli chcesz dodatkowo zaoszczędzić pieniądze, to warto rozważyć opcję sklepu w kontenerze. Dlaczego? To rozwiązanie jest praktyczne, ekonomiczne i co ważne, funkcjonalne. Sklepy kontenerowe są stosunkowo tanie do postawienia. Dzięki temu zyskujemy swoją przestrzeń na stałe i nie musimy płacić za wynajem. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić na czynszu, szczególnie teraz, kiedy ceny za wynajem lokali użytkowych ciągle rosną.  Koszt postawienia sklepu kontenerowego jest także znacznie niższy niż wybudowanie murowanego obiektu. Ciekawe i oryginalne projekty kontenerów sklepowych znajdziesz na https://boxtainer.pl/.  

Sklep kontenerowy to rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą otworzyć punkt gastronomiczny, sklep stacjonarny, jak i biuro usługowe. Obiekty odznaczają się lekkością i nowoczesnością. Wygląd zewnętrzny kontenera możemy dopasować do jego środka. Co więcej, wystrój sklepu zależy całkowicie od nas. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby urządzić sklep w wybranym przez nas stylu. Do kontenera możemy także bezproblemowo doprowadzić energię, światło oraz wodę. 

Zalety sklepów kontenerowych

Sklepy kontenerowe to przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie. Postawienie takiego obiektu jest znacznie tańsze niż wymurowanie budynku sklepowego. W dodatku zyskujemy przestrzeń na własność, dzięki czemu nie musimy płacić za wynajem. Jednak nie tylko cena jest dużą zaletą sklepu kontenerowego. Warto uwzględnić także szybkość realizacji projektu. Skraca się ona także przez to, że nie potrzebujemy załatwiać tylko formalności, co w przypadku obiektu murowanego. 

Kontenery sklepowe to również mobilne rozwiązanie. To duża zaleta, kiedy prowadzimy biznes sezonowy lub niestacjonarny. Dzięki temu rozwiązaniu możemy stworzyć mobilny sklep, który będzie podróżować razem z nami. Z łatwością możemy przewieść kontener z jednego miejsca na drugie. Co więcej, przechowanie kontenera na czas poza sezonem sprzedażowym, wiąże się ze znacznie niższymi kosztami niż płacenie za przestrzeń, której czasowo nie używamy.  Sklep kontenerowy pozwala na uzyskanie niezależności i nowoczesnej przestrzeni sklepowej. 

Punkt gastronomiczny w kontenerze 

Kontener przemysłowy to także świetne miejsce do otworzenia kawiarni czy małej restauracji. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w miejscowościach wakacyjnych, gdzie punkt gastronomiczne otwiera się tylko sezonowo. W kontenerze możemy stworzyć przytulne miejsce do serwowania kawy, ciast lub pełnowymiarową restaurację. Po zakończonym sezonie z łatwością możemy przetransportować kontener w nowe miejsce lub przechować do następnego roku. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO