Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Gdzie i jak kupić EOS?

poniedziałek, 09 stycznia 2023 09:18 / Autor: Radio eM
Gdzie i jak kupić EOS?
Gdzie i jak kupić EOS?
Radio eM
Radio eM

Eos zostało wprowadzone na rynek w 2018 roku przez Block.one, firmę inwestycyjną specjalizującą się w finansowaniu startupów z sektora blockchain.

Eos jest oparte na architekturze systemu, którą Block.one nazywa EOSIO. Natomiast token Eos działa na blockchainie Eos.

Podobne jak Ethereum, Eos jest przede wszystkim nastawione na potrzeby twórców aplikacji. Blockchain promuje bezpieczny dostęp i uwierzytelnianie, nadawanie uprawnień, hosting danych, zarządzanie użytkowaniem oraz komunikację między aplikacjami hostowanymi przez EOS a Internetem. Te usługi sprawiają, że tworzenie zdecentralizowanych aplikacji opartych na blockchainie jest podobne do tworzenia innych aplikacji internetowych. Ekosystem EOSIO obejmuje wiele narzędzi programistycznych.

Block.one twierdzi, że blockchain Eos jest szybszy i bardziej skalowalny niż Ethereum. Kod dla sieci jest dostępny z licencją open-source.

Podstawowym zastosowaniem kryptowaluty EOS jest staking w sieciowym mechanizmie konsensusu delegowanego algorytmu proof of stake. Interesariusze odgrywają również rolę w zarządzaniu blockchainem.

Oto krótki przegląd i kilka wskazówek dotyczących tego, gdzie i jak kupić EOS.

Gdzie kupić Eos (EOS)

Nie będziesz mieć żadnych problemów ze znalezieniem giełdy kryptowalut lub aplikacji internetowej, dzięki której zdobędziesz monety EOS. W rzeczywistości, to właśnie ta duża liczba obsługiwanych punktów sprzedaży komplikuje proces zakupu tej kryptowaluty. To sprawia, że wybór odpowiedniej platformy jest jednym z najtrudniejszych zadań, gdy zastanawiasz się, jak kupić Eos.

Większość giełd kryptowalut, w tym nowe zdecentralizowane giełdy (DEX-y), które w ostatnim czasie zyskały tak duże zainteresowanie krypto społeczności, zajmują się tą samą stosunkowo niewielką grupą doświadczonych ekspertów w dziedzinie kryptowalut, którzy czują się komfortowo przeprowadzając takie czynności, jak: wybieranie portfela, zabezpieczanie heksadecymalne (w systemie szesnastkowym) kluczy, oraz bezpośrednie wchodzenie w interakcję z blockchainem.

W miarę upływu czasu, coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem EOS i innych kryptowalut po raz pierwszy w życiu. Niestety, większość platform zakłada, że nabywca ma pewien poziom wiedzy technicznej i doświadczenie, które wykraczają poza zasięg nowicjusza. Dlatego też dla większości użytkowników duże giełdy kryptowalut lub DEX-y nie są najlepszą odpowiedzią na pytanie: gdzie kupić EOS. Jeśli nie posługujesz się językiem C++ jako językiem ojczystym, lepiej będzie, jeśli założysz konto na platformie kryptowalut, takiej jak Kriptomat. Jest to platforma powiernicza, która zajmie się częścią techniczną za Ciebie. 

Platformy powiernicze są łatwe w użyciu. Zapewniają aktualną cenę Eos oraz możliwość dokonania zakupu. Jeśli jesteś nowy w świecie blockchain, ale chcesz kupić monety EOS, Kriptomat jest świetnym wyborem.

Jednak szybko przekonasz się, że założenie konta jest nieco bardziej skomplikowane niż podanie nazwy użytkownika i hasła. Jednym ze sposobów na poznanie, że współpracujesz z renomowaną giełdą kryptowalut jest to, że będzie ona wymagać od Ciebie weryfikacji tożsamości poprzez dostarczenie elektronicznej kopii paszportu wydanego przez rząd lub innego dokumentu. Ta procedura Know Your Customer (KYC), czyli poznaj swojego klienta, jest wymagana przez każdą firmę, która przestrzega przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy zawartych w GDPR Unii Europejskiej.

Weryfikacja tożsamości na niektórych serwisach może trwać kilka godzin, kilka dni lub nawet dłużej. W Kriptomat proste procedury KYC można zakończyć w ciągu kilku minut.

Zaczynasz od wpisania swojego adresu i przesłania wysokiej jakości zdjęcia dowodu osobistego wydanego przez rząd. Kriptomat przeprowadzi Cię przez proces tworzenia selfie – zdjęcia, które odpowiada zdjęciu znajdującym się w Twoim dokumencie tożsamości. W większości przypadków tożsamość jest weryfikowana w ciągu kilku minut.

Jak kupić Eos

Gdy już stworzysz i zweryfikujesz swoje konto, będziesz w stanie skupić się na kolejnych krokach związanych z kupnem Eos.

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na zakup Eos (EOS) jest użycie karty Visa lub MasterCard. Wystarczy, że wybierzesz opcję „Kup” z menu i będziesz postępować zgodnie z instrukcjami – w ciągu kilku sekund możesz kupić EOS i dodać tę monetę do swojego portfela w Kriptomat.

Jeśli wolisz, możesz przelać swoje środki inwestycyjne do Kriptomat za pomocą przelewu bankowego lub usługi transferu gotówki, takiej jak Skrill lub Neteller. Kriptomat akceptuje depozyty w ponad tuzinie najczęściej używanych europejskich walut fiat. Gdy depozyt pojawi się na Twoim koncie, będziesz w stanie podążać za wskazówkami z menu i dokonać zakupu.

To wszystko, co musisz wiedzieć. Jesteś teraz ekspertem w sztuce kupowania EOS. 

Najważniejszą decyzją, jaką będziesz musiał podjąć, to wybór miejsca, w którym kupisz Eos. Szukając platformy kryptowalut, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę licencje, regulacje, certyfikaty bezpieczeństwa, narzędzia inwestycyjne, łatwość użytkowania i obsługę klienta.

Ponadto, pamiętaj, że kupując Eos online, nie otrzymujesz żadnych fizycznych monet Eos. Zakupione przez Ciebie monety są przekazywane na Twój adres elektroniczny w blockchainie. Kriptomat zajmuje się wszystkimi szczegółami szyfrowania kluczem publicznym, aby upewnić się, że Twoja kryptowaluta zostanie przekazana szybko i pozostanie bezpieczna.

Informacje o Kriptomat

Założony w 2018 roku, Kriptomat zrewolucjonizował świat kryptowalut dzięki wprowadzeniu najprostszej w obsłudze platformy w Europie. Kriptomat sprawia, że cyfrowe finanse są tak proste, że każdy – niezależnie od miejsca zamieszkania – może uzyskać dostęp do takich wartości jak wolność, sprawiedliwość i spełnienie, które reprezentują kryptowaluty. Setki tysięcy klientów w całej Europie i 120 krajach poza granicami Europy zaufało Kriptomat, jeśli chodzi o kupowanie, sprzedawanie, zdobywanie, udostępnianie i inwestowanie w kryptowaluty.

– Artykuł sponsorowany

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO