Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Senator PiS Krzysztof Słoń: Sierpień jest wyjątkowym miesiącem w historii Polski

poniedziałek, 24 sierpnia 2020 11:24 / Autor: Aleksandra Rękas

- Polski Senat upamiętnia ważne wydarzenia historyczne. W atmosferze zgody i porozumienia uczciliśmy rocznicę Bitwy Warszawskiej, a także 40-lecie zawarcia porozumień sierpniowych. Oprócz tego obchodziliśmy rocznicę powstania warszawskiego i drugiego powstania śląskiego – mówił senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Senator Słoń mówił o tym jak wielkimi przełomami w historii Polski były celebrowane wydarzenia.

- Sto lat temu nasi dziadkowie zatrzymali najazd bolszewicki zagrażający całej Europie. To było ogromne zwycięstwo – 18 bitwa w dziejach świata. Kilkadziesiąt lat później narodził się cud Solidarności, który doprowadził do rozbicia muru berlińskiego. W wyniku tego rozpadł się ZSRR i oswobodziły się kraje bloku wschodniego. To nasze dziedzictwo – opowiadał.

Krzysztof Słoń odniósł się także do nauki św. Jana Pawła II.

- To nasz Papież nawoływał do tego, by „zstąpił Duch Twój i odnowił oblicze ziemi”. Jakie byłoby to oblicze, gdybyśmy nie dbali o polską rodzinę, wsparcie Kościoła, rozwój ducha. Wzmocnienie naszych korzeni umacnia państwowość i o to zabiegał Ojciec Święty. Oprócz chleba i wolności dostaliśmy także ducha narodu – dodał senator.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO