Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Senator Krzysztof Słoń: Za nami wyjątkowy rok

wtorek, 28 grudnia 2021 09:50 / Autor: Aleksandra Rękas

- Za nami rok, w którym musieliśmy zmagać się z kryzysem pandemicznym, a także wieloma trudnościami gospodarczymi. Z drugiej strony, w 2021 do Polski trafiło dużo środków z budżetu unijnego, ogłoszono też wielki program „Nowy Polski Ład” - oceniał Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak stwierdził senator Słoń, bardzo niepokojącym wydarzeniem mijającego roku jest zaatakowanie polsko-białoruskiej granicy.

- Ta napięta sytuacja jest czymś, czego nie doświadczyło dotychczas nasze pokolenie. Imperialne zakusy Rosji doprowadziły do ogromnego kryzysu bezpieczeństwa i humanitarnego. To zagrożenie, z którym musimy zmierzyć się wszyscy – podkreślił senator.

Jak dodał, kolejne wyzwanie to odbudowanie polskiej gospodarki.

- Odczujemy to od pierwszego stycznia, poprzez wiele programów, które zmienią naszą strukturę podatkową. Do polskich rodzin trafi dużo środków finansowych. To budujące, że nasze wspólne dobro przeznaczane jest na potrzeby społeczeństwa – ocenił Krzysztof Słoń.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO