Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Marcin Piętak, prezes ROT: Turystyka wraca do normalności

piątek, 28 maja 2021 12:46 / Autor: Aleksandra Rękas

- Rząd znosi obostrzenia, można już korzystać z restauracji i obiektów gastronomicznych, a to nieodzowny element turystyki. Mamy nadzieję, że ruch turystyczny atrakcjach w naszym regionie odrodzi się w pełni – mówił Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji w Kielcach na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Regionalna Organizacja Turystyczna podejmuje wiele działań promujących atrakcje w województwie.

- Wczoraj, 27 maja, wraz z miastem Kielce uruchomiliśmy punkt promocji Kielc, pojawiła się tam między innymi wystawa Geoparku Świętokrzyskiego. Geologia jest naszym ogromnym wyróżnikiem, warto wspomnieć, że jakiś czas temu Geopark Świętokrzyski trafił na listę UNESCO – wyjaśniał Marcin Piętak.

Kolejnym działaniem ROT-u jest uruchomienie autobusu promocyjnego na święty Krzyż.

- Już w zeszłym roku funkcjonowało takie rozwiązanie. Chcielibyśmy wystartować wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego, 23 czerwca. Autobus kursować będzie w każdy weekend, prawdopodobnie do końca października. Podróżować nim będzie przewodnik, który przybliży pasażerom atrakcje naszego regionu – powiedział prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO