Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Magdalena Karwat-Kasińska: Doradzamy młodzieży

środa, 29 marca 2023 20:21 / Autor: Radio eM
Magdalena Karwat-Kasińska: Doradzamy młodzieży
Magdalena Karwat-Kasińska: Doradzamy młodzieży
Radio eM
Radio eM

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach stawia na młodzież. Instytucja organizuje spotkania doradcze, dotyczące rynku zatrudnienia, podczas których uczniowie zdobywają niezbędną przy podejmowaniu ważnych decyzji wiedzę.

Wszystko po to, aby młodzi ludzie mogli w odpowiedni sposób pokierować swoją karierą.

– Obecnie duży nacisk kładziemy na aktywizację osób bezrobotnych do 30 roku życia. Widzimy jakich zawodów brakuje na rynku pracy i jakie kierunki wybierają młodzi ludzie. Zdecydowaliśmy z Panem Starostą Mirosławem Gębskim, przeprowadzić kampanię informacyjną projektującą ścieżkę zawodową dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. – tłumaczy Magdalena Karwat-Kasińska, dyrektor PUP w Kielcach.

Dzięki inicjatywie, uczniowie mogą poszerzyć swoją wiedzę o tym jak zdobyć wymarzony zawód.

– Nasza młodzież nie do końca zdaje sobie jeszcze sprawę z tego co będzie robić. Jedziemy do szkół, spotykamy się z młodymi ludźmi, przedstawiamy im informację na temat rynku pracy, pokazujemy barometr zawodów i to jak wygląda obecnie rynek pracy. Uświadamiamy także młodzieży jak ważne są decyzje, które są przed nimi – podkreśla nasza rozmówczyni.

– Uczniowie są bardzo zainteresowani. Młodzież zazwyczaj w szkole zapoznaje się z podstawowymi pojęciami i nie ma praktycznych informacji. Chcieliśmy                                  to zmienić, więc im to prezentujemy. Takie zajęcia trwają około godziny. W trakcie spotkania wykonujemy test predyspozycji, co pozwala młodym ludziom lepiej poznać swoje umiejętności. Cieszymy się, że uczniowie spotykając się z nami wykazują się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oraz że możemy im służyć pomocą w wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej – dodaje dyrektor PUP.

Cykl spotkań doradczych będzie kontynuowany, ponieważ do Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach zgłaszają się kolejne szkoły.

Cała rozmowa:

Tag: kielce PUP
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO