Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Jarosław Skrzydło: Ulice w centrum zyskają nowy blask

wtorek, 14 marca 2023 09:36 / Autor: Aleksandra Rękas

 - Trzynaście ulic w centrum naszego miasta zostanie przebudowanych. Trzeba przyznać, że od dawna wymagają one remontu. Wartość tego przedsięwzięcia to 65 milionów złotych, z czego dofinansowanie wynosi blisko 62 miliony - mówił Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Wśród ulic, które zostaną wyremontowane znajdą się między innymi: Paderewskiego, Równa, Złota, Żeromskiego, Głowackiego, Solna, Panoramiczna czy Śniadeckich. Jak wyjaśnił Jarosław Skrzydło, tak duża inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Polskiego Ładu.

- Skala przedsięwzięcia jest ogromna, to duże wyzwanie zarówno techniczne i logistyczne. Operować będziemy w ścisłym centrum Kielc, na niewielkim obszarze. Modernizowane ulice stanowią kręgosłup komunikacyjny tej strefy – ocenił Skrzydło.

Jak dodał, ogłoszono już przetarg na wykonanie prac.

- Gdy wyłonimy wykonawcę, ustalimy szczegółowy harmonogram. Oczywiście nie da się uniknąć utrudnień w ruchu, ale będziemy starali się je minimalizować – zapowiedział rzecznik MZD w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO