Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON: Wspieramy kompleksowo osoby niepełnosprawne

środa, 16 września 2020 10:54 / Autor: Aleksandra Rękas

- Przed nami gala regionalna konkursu „Lodołamacze”, który odbywa się już od 15 lat. Uczestniczyć w niej będą cztery województwa: małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie.  W tym roku uroczystość będzie miała miejsce w Kielcach - mówił Andrzej Michalski, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

W ubiegłym roku pracodawcy z województwa świętokrzyskiego zdobyli pierwsze miejsce w kategorii otwarty rynek pracy.

- Oprócz tego, otrzymaliśmy statuetki w kategorii instytucja i zdrowa firma. Uhonorowane zostało Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Uzdrowisko Busko-Zdrój. Cieszymy się że zaangażowanie niektórych przedsiębiorstw jest dostrzegane – zaznaczył Andrzej Michalski.

PEFRON przekazuje także środki starostwom powiatowym, by trafiały one do firm i umożliwiały doposażenie stanowisk pracy osób niepełnosprawnych.

- Pragniemy też ułatwiać transport osobom niepełnosprawnym, choćby do miejsca pracy czy urzędów. Uruchamiamy pomoc finansową także w ramach „Kompleksowej Rehabilitacji” – ta pomoc skierowana jest do osób, którym pogorszył się stan zdrowia. Mogą one skorzystać  z usług ośrodków rehabilitacyjnych a także uzyskać kwalifikacje do wykonywania konkretnego zawodu – dodał.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO