Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Żyjemy w państwie prawa

Audycja "Żyjemy w państwie prawa" 30.08.2021

poniedziałek, 30 sierpnia 2021 13:41 / Autor: Radio eM
Audycja "Żyjemy w państwie prawa" 30.08.2021
Audycja "Żyjemy w państwie prawa" 30.08.2021
Radio eM
Radio eM

Audycje w Radio eM Kielce z cyklu "Żyjemy w państwie prawa" będą poruszały tematy związane m.in. z szeroko pojętym działaniem obejmującym ochroną ofiary przestępstw, mediacje, system prawny, pomoc prawną i wsparcie psychologiczne itp.

Każdego roku ponad 200 tys. osób żyjących w Polsce staje się ofiarami różnego rodzaju przestępstw. Fundusz Sprawiedliwości sprawnie wypełnia obowiązek niesienia pomocy wszystkim ofiarom i pokrzywdzonym w sprawach alimentacyjnych. Istotnym zakresem działań Funduszu jest m.in. pomoc prawna dla takich pokrzywdzonych. Na czym ona polega oraz w jaki sposób można z niej skorzystać?

 

Środki z Funduszu Sprawiedliwości przeznaczane są na pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom i osobom im najbliższym, pomoc postpenitencjarną oraz przeciwdziałanie przyczynom przestępczości. Obszarami, jakimi zajmuje się Fundusz Sprawiedliwości jest wspieranie osób pokrzywdzonych m.in. przemocą domową, przemocą fizyczną i psychiczną, wypadkiem drogowym, przestępstwem seksualnym, kradzieżą, oszustwem  czy też pozbawieniem alimentów.

 

Audycje emitowane w Radui eM Kielce w dniu 30.08.2021

Gość:

Magdalena Miszawska, prawnik

Psycholog Dawid Sztajner

 

 

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO