Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Żyjemy w państwie prawa

Audycja "Żyjemy w państwie prawa" 29.06.2021

wtorek, 29 czerwca 2021 12:19 / Autor: Radio eM
Audycja "Żyjemy w państwie prawa" 29.06.2021
Audycja "Żyjemy w państwie prawa" 29.06.2021
Radio eM
Radio eM

Audycje w Radio eM Kielce z cyklu "Żyjemy w państwie prawa" będą poruszały tematy związane m.in. z szeroko pojętym działaniem obejmującym ochroną ofiary przestępstw, mediacje, system prawny, pomoc prawną i wsparcie psychologiczne itp.

Pomoc świadczona w ramach środków Funduszu Sprawiedliwości osobom pokrzywdzonym przestępstwem i bliskim tych osób  ma na celu łagodzenie skutków przestępstwa (skutków psychologicznych, materialnych, społecznych), ochronę przed wtórną wiktymizacją, pomoc w trakcie procedur prawnych, oraz wiele innych. Do świadczenia pomocy na odpowiednim poziomie niezbędna jest Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.  Sieć tworzona przez Fundusz Sprawiedliwości cały czas się rozrasta. W całej Polsce funkcjonuje już ok. 350 miejsc świadczenia pomocy.

Kiedy mamy do czynienia z przemocą w rodzinie bardzo często powiedzenie o niej głośno jest jedynie pierwszym krokiem do wyjścia z przemocowej relacji. Niezbędne jest wsparcie psychologów, prawników, terapeutów, lekarzy i innych specjalistów. Bardzo ważne jest też, aby z taką decyzją nie czekać, dlatego tak ważne jest szybkie znalezienie formy pomocy w przypadku ofiar przestępstw. W celu otrzymania wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości w pierwszej kolejności należy kontaktować się z Linią Pomocy Pokrzywdzonym pod numerem +48 222 309 900 lub na adres e-mail info@numersos.pl. Można również kontaktować się telefonicznie z wybranym ośrodkiem.

Audycje emitowane w Radui eM Kielce w dniu 29.06.2021

Gość: Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO