Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Uczniowie VII LO manifestowali emocje

Zakończyły się warsztaty aktorskie realizowane w ramach projektu "Z kulturą na Ty", organizowane przez redakcję Radia eM Kielce. Ostatnią grupą uczestników byli uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Zajęcia poprowadziła Ewelina Gronowska, aktorka Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od wycieczki po Teatrze im. Stefana Żeromskiego. W drugiej części uczestnicy pracowali na tekstach, które stworzyli w ubiegłym tygodniu na warsztatach literackich. Inspiracją dla młodzieży z Liceum im. Józefa Piłsudskiego był wiersz "Nie" Stanisława Barańczaka.

- Starałam się zwrócić uwagę na to, że każdy tekst jest pretekstem do powiedzenia czegoś od siebie, że jest dialogiem, formą wypowiedzi danego twórcy, czy tego, kto go wypowiada, że mówi go z jakiegoś powodu i coś niesie, że każde słowo ma swoje znaczenie, emocje i wartość - stwierdziła Ewelina Gronowska.

Dla wielu osób zajęcia aktorskie były niezwykle ciekawe. - Na pewno bardzo dużo dowiedziałam się o pracy aktora, byłam ciekawa, jak wygląda ta praca, bo zawsze marzyłam, żeby w przyszłości mieć coś wspólnego z aktorstwem - powiedziała Wiktoria Kuroś. - Prowadząca dała mi bardzo dobry sposób, żeby interpretować wybrany przez nas wiersz, jako manifest, który ma wyrazić emocje i nieść większy przekaz - dodała.

Natalia Nowak była zadowolona, że zobaczyła, jak wygląda praca aktora zza kulis. - Widziałam jak wygląda teatr, którego widz nie może zobaczyć. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła wykorzystać wszystkie wskazówki, które otrzymaliśmy od prowadzącej - mówiła.

Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Posłuchaj relacji z warsztatów:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO