Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Uczniowie "Kostki" na warsztatach radiowych

Trwa trzeci etap warsztatów "Z kulturą na Ty" organizowanych przez redakcję radia eM Kielce. Dziś uczniowie Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej poznawali tajniki pracy prezentera i przygotowywali słuchowisko radiowe. Warsztaty poprowadziła Aleksandra Niemczyk, prezenterka radia eM.

Na  warsztatach radiowych uczestnicy mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą zdobyli podczas zajęć literackich i aktorskich. Licealiści najpierw zwiedzali siedzibę radia i rozmawiali z dziennikarzami, a później rozpoczęli pracę z mikrofonem. – Mogłem poznać pracę w redakcji radiowej i przekonać się, że jest bardzo ciekawa. Poczuliśmy tę atmosferę, mogliśmy posłuchać swoich głosów, co było bardzo interesującym uczuciem - mówi Krzysztof Orawiecki, uczestnik czwartkowych warsztatów. – Każdy z nas mógł coś napisać, później przedstawić i sprawdzić się w pracy dziennikarza. Warsztaty pomogą nam w przyszłości w interpretowaniu tekstów. To było dla nas coś nowego, nieszablonowego, a nie tylko dostosowywanie się do klucza – dodaje Mikołaj Nawrocki.

Prowadząca warsztaty Aleksandra Niemczyk podkreśliła, że uczniowie byli bardzo zaangażowani. – Ta grupa wyróżniała się sporą liczbą chłopców, którzy byli bardzo mocno zaangażowani. To sama przyjemność, gdy dopuszcza się ich do mikrofonów i widzi takie zaciekawienie. Szczegółów dotyczących efektów ich pracy nie możemy w tej chwili zdradzić, jednak na pewno będą one owocne  – podkreśla Aleksandra Niemczyk. – Na warsztaty zgłosiły się osoby chętne, nikt ich nie przymuszał i widać było, że ci młodzi ludzie są bardzo zainteresowani tym, co się tutaj dzieje. Uczniowie mogli wyrazić również swoje spostrzeżenia i opinie – dodaje prowadząca.

Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO