Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Uczniowie III LO chcą zostać radiowcami

Zakończył się cykl warsztatów w ramach projektu "Z kulturą na Ty" realizowanego przez redakcję radia eM Kielce. Jedną z ostatnich grup byli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach. Zajęcia prowadziła Aleksandra Niemczyk, prezenterka radia eM.

Warsztaty radiowe były trzecimi po literackich i aktorskich zajęciami, w których uczestniczyła młodzież. Podczas nich licealiści poznawali tajniki pracy prezentera i przygotowywali słuchowisko radiowe w oparciu o stworzony przez siebie tekst, który powstał w wyniku interpretacji wybranego wiersza. - Bardzo duże wrażenie na uczestnikach zrobiła możliwość obejrzenia serwisu informacyjnego od kuchni. Pojawiły się pytania o to, jak to wszystko ogarnąć technicznie, bo my w naszej redakcji jesteśmy jednocześnie prezenterami i realizatorami. Ogromną przyjemnością dla mnie było patrzenie na nich, jak zasiadali przed mikrofonami i nagrywali swoje teksty, a później mieli możliwość posłuchania siebie - mówiła Aleksandra Niemczyk.

- Na warsztatach mieliśmy okazje zobaczyć całe studio od kuchni i to, jak pracują reporterzy radiowi. Było to naprawdę fascynujące i zachęciło nas w większości, żeby podjąć jakąś pracę w tym kierunku w przyszłości. Myślę, że jest to może być bardzo fajne, chociaż wymaga wiele poświęcenia i umiejętności - stwierdził Jan Ozdoba, który uczestniczył w warsztatach. - Bardzo dobrze wspominam te warsztaty. Dowiedziałem się, że każda osoba w radiu wykonuje konkretną pracę. Najbardziej podobały mi się nagrania, bo to było takie wejście w życie tego radia - dodał Zbigniew Krawczyk.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli wziąć udział w tym projekcie. - Uważam, że był on bardzo udany i bardzo potrzebny, żebyśmy my, jako młodzi ludzie się rozwijali. Podczas zajęć mogliśmy też usłyszeć porady, jak dobrze wybrać pracę, żeby nie żyć pod ciągłą presją - powiedziała Kinga Gajek.

Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Posłuchaj relacji z warsztatów:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO