Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Projekt "Z kulturą na Ty" podsumowany. Jakie odpowiedzi znaleźliśmy w ankietach?

W Radiu eM Kielce odbywały się artystyczne warsztaty radiowe "Z kulturą na Ty", realizowane w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W przedsięwzięciu uczestniczyła młodzież siedmiu kieleckich liceów. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w projekcie, co widać w ankiecie, którą uzupełniali na zakończenie.

Młodzież odpowiadała m.in. na pytanie, czy forma obcowania z poezją i szeroko pojętą kulturą, zaproponowana w przedsięwzięciu jest potrzebna. Zdecydowana większość uczestników wyraziła pozytywną opinię. Uczniowie pisali, że dzięki projektowi poznali inną stronę poezji, poszerzyli swoje horyzonty, mogli rozwinąć swoje umiejętności i zainteresowania, że warsztaty pomogły im zrozumieć siebie. Kilka osób zwróciło uwagę, że w dzisiejszych czasach młodzi ludzie odchodzą od kultury, dlatego takie inicjatywy są potrzebne, że w dobie Internetu młodzi ludzie rzadko czytają książki, a co dopiero poezję. Zauważyli, też, że trzeba zarazić młodzież pasją i oderwać ją od telefonów, bo w codziennym zabieganym życiu warto od czasu do czasu się zatrzymać i skupić na własnym rozwoju. Świadczy to o tym, że młodzi ludzie potrzebują takich inicjatyw, bo trzeba uczyć ich wrażliwości i wyrażania emocji.

Projekt "Z kulturą na ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO