Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

[WIDEO] Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy: powrót do pracy musi być bezpieczny

czwartek, 14 maja 2020 13:06 / Autor: Piotr Wójcik

Odmrażanie gospodarki wchodzi na coraz bardziej zaawansowany poziom. Dla pracowników oznacza to powrót na stanowiska pracy. Szczególnie istotne stają się więc teraz kwestie związane z zapewnieniem tego, by było to dla nich bezpieczne.

– Należy ponownie dokonać oceny ryzyka zawodowego z uwzględnieniem nowych czynników, również tych psychospołecznych. Trzeba opracować nowy plan działania i minimalizować wszelkie zagrożenia epidemiczne. Można te zagrożenia również zupełnie wyeliminować proponując pracę zdalną, jednak nie wszędzie jest to możliwe – powiedziała Barbara Kaszycka, nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Kielcach w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

– Pracownik musi się stosować do zaleceń. Pracodawca musi natomiast zapewnić środki ochrony zbiorowej. To na przykład obudowane stanowiska pracy zapewniające jak najmniejszy kontakt między pracownikami. Niezbędne jest też zapewnienie bezpiecznego, co najmniej 1,5-metrowego odstępu między stanowiskami. Warto rozważyć też pracę zmianową i zwiększyć liczbę przerw – wymieniała nadinspektor pracy.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO