Zwycięstwo w próbie generalnej

sobota, 21 stycznia 2023 13:14 / Autor: Damian Wysocki

W ostatnim sparingu przed wznowieniem ekstraklasowych rozgrywek, Korona Kielce pokonała na stadionie przy ulicy Kusocińskiego pierwszoligową Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1.

Spotkanie było zamknięte dla kibiców i mediów. Kluby podały jednak składy oraz strzelców bramek. Kielczanie zaczęli bez młodzieżowca w jedenastce.

W 33. minucie dośrodkowanie Macieja Ambrosiewicza wykorzystał Kacper Krasek.

„Żółto-czerwoni” odwrócili losy rywalizacji w drugiej części. W 70. minucie do wyrównania doprowadził Jakub Łukowski, a siedem minut później gola zdobył wprowadzony po przerwie Jewgienij Szykawka.

W przyszłą niedzielę Korona rozpocznie zmagania w rundzie wiosennej PKO BP Ekstraklasy. W 18. kolejce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa (godz. 15).

Korona Kielce – Bruk-Bet Temalica Nieciecza 2:1 (0:1)

Bramki: Łukowski 70’, Szykawka 77’ – Krasek 33’

Korona (wyjściowy): Forenc – Zator, Trojak, Petrow, Balić – Łukowski, Deja, Takacz, Nono, Błanik – Śpiączka