Zwycięstwo osłabionej Korony Handball

sobota, 14 listopada 2015 18:04 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarki ręczne Korony Handball pomimo sporych kłopotów kadrowych odniosły czwarte zwycięstwo w trwającym sezonie I ligi. W meczu 6. kolejki podopieczne Tomasza Popowicza pokonały przed własną publicznością SMS ZPRP Płock 30:25 (18:8).

Piłkarki Korony od samego początku dominowały na parkiecie. W zespole z Kielc bardzo dobrze funkcjonowała obrona, świetnie w bramce spisywała się Małgorzata Hibner i dzięki niej kielczanki mogły wyprowadzać kontrataki, które pozowoliły im zbudować sporą przewagę. Do przerwy podopieczne Tomasza Popowicza prowadziły 18:8.

W drugiej połowie zawodniczki Korony Handball zagrały nieco słabiej. Płocczanki szybko zaczęły odrabiać straty. W 49. minucie przewaga kielczanek stopniała do trzech bramek (23:20).  Wtedy gospodynie rzuciły trzy kolejne bramki i spokojnie kontrolowały przebieg spotkania do samego końca. Ostatecznie Korona odniosła czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie I ligi, pokonując drużynę z Płocka 30:25.

W następnej Kolejce Korona Handball zagra na wyjeździe z KPR-em Kobierzyce.

Korona Handball - SMS ZPRP Płock 30:25 (18:8)

Korona Handball: Hibner - Więckowska 7, Mochocka 7, Nowak 5, Małecka 3, Zimnicka 3, Tutaj 2, Rozmus 2, Czubaj 1 (1), Kędzior, Skowrońska.