Zwycięstwo okupione fatalną kontuzją. Industria wygrywa z Gwardią

poniedziałek, 26 lutego 2024 19:35 / Autor: Maciej Piętka
Maciej Piętka

W 22. Kolejce Orlen Superligi Industria Kielce wygrała z Gwardią Opole 40:24 Najwięcej bramek dla kielczan, aż dziesięć, rzucił Alex Dujszebajew. Zwycięstwo okupione zostało jednak kontuzją Szymona Sićki, który uszkodził kolano.

Pierwszym udanym rzutem w spotkaniu popisał się Alex Dujszebajew. Na jego indywidualną akcję szybko odpowiedział jednak Fabian Sosna. W pierwszych minutach opolanie mocno postawili się Industrii, a kielczanie mieli problem z uzyskaniem kilkubramkowej przewagi. Niestety, gdy w 12. minucie wydawało się, że ta sztuka w końcu im się uda, wszystko przerwała… kontuzja. Przy próbie zrzutu z drugiej linii, na parkiet, bez kontaktu z rywalem, upadł Szymon Sićko. Reprezentant Polski chwycił się za kolano i po dłuższej chwili został wyniesiony z hali na noszach, po czym przetransportowano go do szpitala. W tej sytuacji wspaniale zachowali się kibice Gwardii, którzy nagrodzili rozgrywającego Industrii owacją na stojąco.

Przerwa potrwała dobre kilka minut, a po jej zakończeniu „Żółto-Biało-Niebiescy” wrzucili wyższy bieg. Dublet Pawła Paczkowskiego zapewnił kielczanom pewne, kilkubramkowe prowadzenie. W pierwszej połowie Industria grała jednak zrywami. Dość powiedzieć, że pomiędzy 20. a 26. minutą nie rzuciła żadnej bramki, tylko po to by w kolejnych czterech ani razu nie dopuścić do głosu drużyny z Opola.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:19.

Druga część spotkania to dalsza dominacja gości. Gracze Industrii bez większego wysiłku utrzymywali zbudowaną na początku przewagę. Opolanom bardzo często zdarzały się proste straty, a fakt ten bezlitośnie wykorzystywali nasi zawodnicy . W ostatnim fragmencie spotkania gracze Industrii nie forsowali tempa i spokojnie dowieźli wysokie prowadzenie do końca.

Następny mecz podopieczni Talanta Dujszebajewa rozegrają już w czwartek (29 lutego). Do Kielc na spotkanie Ligi Mistrzów przyjedzie drużyna Kolstadt.