Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Związek podziękował trenerowi

poniedziałek, 06 lutego 2023 16:27 / Autor: Damian Wysocki
Związek podziękował trenerowi
fot. Rafał Oleksiewicz
Związek podziękował trenerowi
fot. Rafał Oleksiewicz
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Patryk Rombel nie będzie już trenerem reprezentacji polskich szczypiornistów. Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy ze szkoleniowcem.

W poniedziałek 40-letni trener spotkał się z prezesem Henrykiem Szczepańskim i wiceprezesem ds. szkolenia Sławomirem Szmalem. Przedstawił raport z ostatnich mistrzostwa świata, które Polska zakończyła na 15. miejscu.

– Po szczegółowej analizie sytuacji i konsultacjach z zarządem ZPRP zdecydowałem, że kontrakt z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużony. Zarówno ja, jak i Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce, doceniamy pracę, wysiłek i dotychczasowe zaangażowanie trenera w zbudowanie nowej, silnej drużyny. Jednak w sporcie zawsze na koniec najważniejszy jest wynik – a tego zabrakło. Bardzo dziękuję Patrykowi Romblowi za prowadzenie reprezentacji i dotychczasową współpracę – mówi Henryk Szczepański, cytowany przez stronę internetową związku.

Patryk Rombel prowadził kadrę od 26 lutego 2019 roku. Na stanowisku zastąpił Piotra Przybeckiego. Polska pod jego wodzą zagrała na czterech dużych turniejach: Euro 2020 (21. miejsce), MŚ 2021 (13. miejsce), Euro 2022 (12. miejsce) i MŚ 2023 (15. miejsce).

– Dziękuję prezesowi ZPRP za zaufanie i możliwość pracy z reprezentacją. Prowadzenie drużyny narodowej było dla mnie ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Wierzę, że jako trener nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i w przyszłości podejmę nowe wyzwania, także te służące rozwojowi polskiej piłki ręcznej. Dziękuję także, wszystkim członkom sztabu za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w osiągnięty poziom reprezentacji i za drogę, którą wspólnie przebyliśmy wprowadzając zespół na poziom imprez mistrzowskich. Dziękuję również zawodnikom za ich ambicję, pracę i wsparcie, które otrzymałem w trakcie całego okresu mojej pracy – powiedział Patryk Rombel.

Najwięcej szans na zostanie nowym selekcjonerem daje się Marcinowi Lijewskiemu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO