Znakomita końcówka Koroneczek i kolejne zwycięstwo. Pełna pula przywieziona z Legnicy

niedziela, 18 lutego 2024 14:47 / Autor: Michał Gajos

Suzuki Korona Handball Kielce pokonała UKS Dziewiątkę Legnica 31:29 w meczu 12. kolejki żeńskiej Ligi Centralnej. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wykazały się zimną krwią w ostatnich, decydujących minutach zawodów.

Do przerwy kielczanki odnotowały nieznaczną porażkę. To gospodynie zeszły do szatni ze skromną, jednobramkową zaliczką. Ekipa z Legnicy zapracowała na 16 trafień, natomiast przyjezdne – na 15.

Po zmianie stron obie ekipy nadal pozostawały w bliskim kontakcie. Wciąż z przodu utrzymywały się gospodynie. Jednak taki stan rzeczy zmienił się na osiem minut przed końcową syreną. Przy rezultacie 25:26 Koroneczki zdobyły dwa szybkie gole, wychodząc na prowadzenie.

Legniczanki zdołały odpowiedzieć rzutem na 27:27, natomiast od tego momentu trzy skuteczne próby z rzędu zanotowały ich rywalki, zabierając im sprzed nosa komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu szczypiornistki Suzuki Korony Handball utrzymały lokatę w czołówce – po dwunastu potyczkach zajmują bowiem 4. miejsce.

Już za tydzień, w sobotę 24 lutego, drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego powalczy o skok w górę stawki. We własnej hali podejmie trzeci SPR Gdynia. Początek o godz. 19.

UKS Dziewiątka Legnica – Suzuki Korona Handball Kielce 29:31 (16:15)

Suzuki Korona Handball Kielce: Smelcerz – Berlińska 11, Grabarczyk 5, Janczarek 5, Staszewska 4, Leśniak 4, Wawrzycka 2, Rzepka, Miśkiewicz.