lody z balic sport

Złoto ekstraklasy dla Stelli Kielce

poniedziałek, 02 października 2017 09:02 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Stella Kielce została zwycięzcą ekstraklasy łuczniczej, a Maciej Fałdziński uplasował się na trzecim miejscklasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

Z takiego finału rozgrywek ligowych i pucharowych zadowolony jest trener Stelli Kielce Arkadiusz Ponikowski. - Chcieliśmy tę ligę wreszcie wygrać. Od kilku lat zajmowaliśmy drugą lub trzecią lokatę, co dawniej było standardem. Powoli od nowa budujemy zespół mężczyzn. Odszedł Rafał Dobrowolski, który był niewątpliwym filarem tej drużyny, a ponadto jesteśmy w trakcie wymiany pokoleniowej. Staramy się testować młodych zawodników, takich jak bardzo dobrze zapowiadający się Dawid Kulik - informuje szkoleniowiec Stelli.

W ostatniej, VI rundzie rozgrywek ekstraklasy łuczniczej kielczanie zdobyli komplet punktów, co oznacza, że zajmowali pierwsze miejsce po kwalifikacjach i wygrali wszystkie pojedynki.