Zapytowski zadebiutował w eliminacjach europejskich pucharów

czwartek, 13 lipca 2023 23:03 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Wypożyczony z Korony Kielce Marceli Zapytowski rozegrał cały mecz w barwach Birkirkary FC. Wicemistrzowie Malty zremisowali 1:1 w wyjazdowym starciu eliminacji Ligi Konferencji ze słoweńskim Mariborem.

Transfer czasowy 22-letniego bramkarza będzie trwał do końca sezonu 2023/2024. Maltański klub ma możliwość pierwokupu kieleckiego zawodnika.

Mecz z trzecia ekipą słoweńskiej ekstraklasy był jednocześnie debiutem Marcelego Zapytowskiego w nowych barwach.

Wynik spotkania z Mariborem uderzeniem z dystansu w 31. minucie otworzył pomocnik drużyny gości - Paul Mbong. W 67. minucie strzałem z rzutu karnego stan rywalizacji wyrównał Ivan Brnić. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Rewanżowy pojedynek w ramach pierwszej rundy eliminacji LKE zostanie rozegrany za tydzień (20 lipca) na obiekcie Birkirkary.