[WYNIKI] Kto bliżej wyjazdu do Kolonii?

czwartek, 12 maja 2022 22:49 / Autor: Damian Wysocki

Za nami pierwsze mecze ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Trzy drużyny wywalczyły przewagę przed rewanżem. Zgodnie z zapowiedziami, najciekawiej jest w parze Paris Saint-Germain – THW Kiel.

Środowy pojedynek w Paryżu zakończył się remisem 30:30. Mistrzowie Niemiec zaliczyli bardzo mocny początek, jednak z biegiem czasu coraz więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Świetne zawody rozegrał Kamil Syprzak. Obrotowy reprezentacji Polski wykorzystał wszystkie siedem prób i był najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie.

Cenny, wyjazdowy triumf odniosła FC Barcelona, która pokonała Flensburg-Handewitt 33:29. Katalończycy zaliczyli piorunujące otwarcie. Po kilku minutach prowadzili 9:2. Wicemistrzowie Niemiec ambitnie gonili, ale nie udało im się zniwelować przewagi.

Najbliższej Final4 jest Telekom Veszprem, który wykorzystał atut własnego boiska i pokonał Aalborg 36:29. Pierwsza połowa była wyrównana, ale po przerwie gospodarze sukcesywnie budowali swoją przewagę.

Pierwszy krok w stronię Lanxess Areny zrobiła Łomża Vive, która ograła na wyjeździe Montpellier 31:28. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ.

Mecze rewanżowe odbędą się w nadchodzące środę i czwartek.