[WYNIKI I TABELA] Korona spadła na ostatnie bezpieczne miejsce

niedziela, 18 września 2022 20:47 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce spędzi przerwę reprezentacyjną na ostatnim bezpiecznym – 15. miejscu w PKO BP Ekstraklasie.

W 10. kolejce „żółto-czerwoni” przegrali u siebie z Górnikiem Zabrze 1:2. Niedzielny rywal wyprzedził ich o dwa punkty. Potknięcie kielczan wykorzystało Zagłębie Lubin, które ograło dotychczasowego lidera – Wisłę Płock 2:1.

Na czoło tabeli wysunęła się Legia Warszawa, która w piątek, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, pokonała u siebie Miedź Legnica 3:2. Beniaminek prowadził po 16. minutach 2:0. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego nie zanotowali udanego wejścia do ligi. Mają pięć punktów i razem z Lechią Gdańsk zamykają tabelę.

Najlepiej z beniaminków radzi sobie Widzew Łódź, który w tej serii ograł na wyjeździe Stal Mielec 3:0 i z 16 punktami zajmuje 5. miejsce.

Korona ma na swoim koncie 11 „oczek”, co daje jej 15. miejsce. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wyprzedzają Wartę Poznań lepszym bilansem bramkowym.

Różnice w tabeli są niewielkie. Drużyny z miejsc sześć i szesnaście dzielą tylko trzy punkty.

Teraz rozgrywki czeka dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji. Korona wróci do gry w niedzielę, 2 października. W 11. kolejce zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.