[WYNIKI I TABELA] Korona coraz bliżej rywali. Zmiana na fotelu lidera

poniedziałek, 28 sierpnia 2023 13:07 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Korona Kielce wygrała domowy pojedynek z KGHM Zagłębiem Lubin 2:0. Dzięki temu zwycięstwu żółto-czerwoni złapali kontakt z resztą stawki.

Największą sensacją kolejki był rezultat niedzielnego meczu na Suzuki Arenie. Ostatnia Korona zmierzyła się z wiceliderem tabeli KGHM Zagłębiem Lubin. Po bramkach zdobytych już w pierwszej połowie przez Nono i Adriana Dalmau kielczanie wygrali 2:0. Dla podopiecznych Kamila Kuzery było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. „Miedziowi" musieli pogodzić się za to z drugą wyjazdową porażką (wcześniej 1:2 z Cracovią).

Kolejkę zakończyło spotkanie Jagiellonii Białystok z Górnikiem Zabrze. Ekipa z Podlasia wygrała 4:1. W 43. minucie spotkania czerwoną kartką został ukarany Kamil Lukoszek z Górnika. Zwycięstwo zapewniło podopiecznym Adriana Siemieńca awans na pierwsze miejsce w tabeli po 6. kolejce.

Mecze Pogoni Szczecin z Legią Warszawa oraz Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa zostały przełożone na inne terminy.